Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha túl sokszor esik le a...

Ha túl sokszor esik le a vércukrom, az már lehet cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran vannak hipoglikémiás tüneteim, kb naponta, ha 3-4 óránál tovább nem eszek valamit. Nagyon gyengének érzem magam, olyan mintha remegnék, viszont a remegés kívülről nem látszódik, szédülök, a látószögem kívülről kezd elsötétedni. Ősszel volt egy olyen eset, hogy táncedzés után fél órával szószerint elsötétült minden, de csak egy tizedmásodpercre, utána vissza is jött. Mivel tényleg csak egy pillanat volt, ezért nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, viszont pár perccel később ez megismétlődött, de akkor már hosszabb ideig volt ez a "kihagyás". Utána rögtön leültem és ettem egy müzlit és utána már teljesen jól voltam. A súlyommal nincs semmi baj, nem híztam és nem is fogytam drasztikusan. Kb 5 éve volt cukorterheléses vérvételem más miatt, de akkor nem mutattak ki semmi kórosat. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ez már lehet cukorbetegség vagy inkább gyakrabban kéne ennem?

2023. jan. 17. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
A cukorbetegség esetén az ellenkezője történik: megemelkedik a vércukor szint. Inkább gyakrabban kellene enned, a táncmozgás sok energiát éget. A spontán izomremegés az alacsony vércukor szint jellegzetes tünete.
2023. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cukorbeteg vagyok fél éve. (magas nekem).


Szaktársaimtól tudom, hogy de, van "túl alacsony" is. Soha nem tudtam.


Kérsz a házidokidtól egy cpeptin vizsgálatot, aztán kiderül.

Ennyi a történet.

2023. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Többféle cukorbetegség létezik a két ellenkező irányban. Például diabétesz, hipoglikémia, pre-diabétesz. Utóbbi kettő tüneteit háttérbetegség is okozhatja, mint Lupusz.
2023. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!