Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehetne megszabadulni...

Hogyan lehetne megszabadulni az extra szívdobbanásoktól?

Figyelt kérdés

4 éve kezdtem el érezni egy-két extra szívdobbanást stresszre. Általában akkor volt, amikor az egyetemen vizsgáztam. Csak néhány darab volt, majd ahogy lement a feszültség elmúlt. Nagyon ritkán fordult elő máskor is. Most nem ment jól az álláskeresés az iskola után, a mostani munkám is elég feszült plusz állandóan nyúzott vagyok, mert reggel 5:30-kor kelek és oda-vissza együtt 4 órát utazok. A buszon hazafelé állandóan bealszok annyira fáradt vagyok. Munka közben jelentkezik ez a hülye érzés, hogy üt egyet-egyet mindig kihagyásokkal. Általában hasfalamban érezem a verőérnél, nem is a mellkasomban.

Voltam már két különböző kardiológusnál, megcsináltak sima ekg-t, 24 rás holtert, terheléses tesztet, ultrahangot, vérnyomás mérést, meg is hallgatták, de minden normális. Az orvos szerint keressek pszichiátert.

Egyébként munka közben van ez szinte csak, ha hazaérek szinte teljesen elmúlik. Egyszer olyan stresszes voltam, hogy belázasodtam.



2023. febr. 4. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Hiszen te magad írtad le a választ. Nem betegség vagy szívprobléma, hanem a stressz okozta neurológiai tünet.

Tanuld meg csökkenteni, vagy - mivel ez sok esetben nem lehetséges - kezelni a stresszt az életedben, hogy ne okozzon fizikai tüneteket.

2023. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem tudom kezelni. Tegnap bevettem már munkában egy fél szem 0,25-ös Xanaxot, ameddig tartott a hatása kb. 3 órán át, addig jó volt, de utána megint rossz lett.

Megpróbálok változtatni majd szerint a munkahelyemen. Elmenni valami lazább helyre. Vagy pályát módosítok.

2023. febr. 4. 12:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Gyógyszer helyett inkább érdemes lenne magával a stresszkezeléssel foglalkoznod. Akár pszichoterápia segítségével (ez nem azonos a pszichiáterrel!), de akár egyedül is, ha megtalálod, hogy mi segít neked. Relaxációs technikák, amit munka közben is tudsz alkalmazni, például. Érdemes belemélyedni a témába.
2023. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, de szerintem ide kell valami gyógyszer az idegeimre.
2023. febr. 4. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:
A stresszt te magad, az agyad tudja irányítani, nem a gyógyszer. A gyógyszer függőségen kívül semmi mást nem okoz. Nem gyógyszer kell az idegeidre, hanem egy stresszkezelési technikát kell elsajátítanod, ami neked beválik. A gyógyszerrel nem kezelsz és oldasz meg semmit, csak söprögeted a problémát ide oda, de a probléma így eltűnni soha nem fog.
2023. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom kezelni a stresszt. Az, hogy meditálok meg légzőgyakorlatot csinálok nekem nem jó. Testmozgással se tudom kiengedni a feszültséget. Az se segít, hogy ha felhúznak mélyeket lélegzek, számolok.

A másik meg, hogy ott van bennem tudat alatt. Nem agyalok én semmin, csak bennem van. Olyan is volt, hogy feszült voltam például egy vizsga miatt, a vizsga előtt 5 napig naponta többször ment a hasam és nem tudtam mitől. Aztán a vizsga napján reggel még a ment a hasam, majd átmentem és elvágták az egészet, 2 napig nem volt székletem, aztán megint minden normális lett.

2023. febr. 4. 22:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudod kezelni a stresszt, pont ezért mondjuk, hogy ez tanulható. Ha csípőből elutasítod még a gondolatát is annak, hogy foglalkozz a problémával, akkor persze, hogy nem fog megoldódni...
2023. febr. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5ös vagyok: Ugyanígy stresszelek minden szaron, vizsga előtt, utazás előtt, ha új dolgot akarok kipróbálni pl a konyhában még akkor is. Mi bajaim vannak a stressztől: piros kiütés a fejemen és a könyöknék; fehér pici viszkető pöttyös kiütés az ujjakon, hasmenés, hányinger, migrén, pánikroham, allergiás tünetek jelennek meg - a szemem csíp és könnyezik, mellkasi fájdalom-szúrás, sok gyomorsav. Ezek csak amik hirtelen eszembe jutottak. Állandóan mindenen tudod stresszelni.


De próbálom kezelni, pánikrohamokat már le is tudom állítani. Tudom mi az oka, dolgozom rajta és pszichológushoz járok, mert így nem lehet élni. A gyógyszerfüggőséggel nem kezeled a stresszt csak a tüneteit. Semmivel nem lesz jobb, idővel ezerszer rosszabb lesz. Soha nem szedtem gyógyszert, csak magneB6ot, a magnézium görcsoldó ezáltal nyugtató hatású a B6 pedig csökkenti a hányingert, egészen bevált, valamint a citromfűtea is nyugtató. De lehet kapni gyógyteákat amikor nyugtatók, hangulatjavítók.


A meditáláshoz meg az agy lenyugtatásához türelem, idő kell míg megtanulod. Ha mérgedben egyszer egyszer megpróbáltad, de nem sikerült, nem azt jelenti hogy ez neked nem megy. Hónapokig próbáltam meditálni itthon csendben, mire egyetlen egyszer végre sikerült rendesen. Pánikrohamot kb fél év után állítottam le tudatosan az elsőt. A stresszt mi magunknak csináljuk és generáljuk, nem gyógyszer, hanem akaraterő és az kell, hogy mi irányítsuk a saját agyunkat és ne ő minket, ne adjuk át a tudatallattinak az irányítást.

2023. febr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat. Próbálom elterelni a figyelmem, egészen tegnapig újra lett valami javulás, de tegnap este olyan feszült lettem, hogy szó szerint kis híján elájultam. Persze jött is utána a lüktetés a hasamban, de megpróbáltam lenyugodni, nyugtatni magam, meditáltam, de még az éjszakám is el lett cseszve így.
2023. febr. 11. 11:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Extra szisztolé, nem feltétlen a stressz okozza. Igazából az elektromos impulzus zavara, ami vezérli a dobbanásokat. Egy kisebb ütés után rögtön nyom egy nagyobbat, olyan mintha kimaradna egy ütés. Elég kellemetlen, és normális lehet akár ha percenként csinálja. Nekem is van. Valahogy úgy müködik, ha gondolsz rá gyakoribb lesz, ha elfelejted elmúlik szinte.
2023. febr. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!