Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszatérő torokgyulladás,mi...

Visszatérő torokgyulladás,mi okozhatja? 62/F

Figyelt kérdés

A torkom havonta gyullad be,állandóan vörös,erezett. A manduláimat már régebben kivetettem.Többször voltam miatta Fül Orr Gégészeten,de alig van javulás. Mit tegyek?


[link]



2023. febr. 23. 10:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! Làttam màr rosszabbat is! A krònikus torokfàjdalomnàl àltalànos a betegség érzet. Neurotikus betegnél a tûnet megnyilvànulàsa fokozòdhat. A krònikus garatgyulladàs egyik leggyakoribb oka a reflux betegség, ami a helytelen tàplàlkozàs miatti savképzôdés következtében alakul ki. A gyomorbòl felböffentett savas gàz a lùgos kémhatàsù garat nyàlkahàrtyàjàt irritàlja és a rajta levô nyàlat kicsapja. Az igy keletkezett tapadòs nyàk okozza a kaparò, idegentest érzést. A krònikus garatgyulladàs kezelése a tûneti kezelésen tùl a helyes tàplàlkozàsra és a helyes diétàra kell, hogy alapozòdjon.
2023. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!