Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Covid melyik fázisában...

A Covid melyik fázisában lehetek? Eleje, közepe, vége? Hogyan óvhatom meg az idős, beteg családtagokat?

Figyelt kérdés

Múlt vasárnap kezdtem el szipogni, de még pár napig ez nem volt gyanús, mert a sokféle allergiám miatt amúgyis sokszor taknyosodom. Ez erősödött a héten, ma reggelre derékfájdalmam lett és kapart a torkom, illetve tüsszögni is kezdtem. Most pár órája vettem tesztet, háromból három köpködős gyorsteszt pozitív lett. Lázam nincs, köhintések vannak, de nagyon kevés, óránként 1-2. A tüsszögés, orrfolyás, torokkaparás délután óta kezd elmúlni. Ez így melyik fázis lehet? Eleje, közepe, vége?


Tegnap estig nem voltam az idős rokonok közelében, akkor jöttem haza hozzájuk. Mióta tudom, hogy Covid, nem megyek a közvetlen közelükbe, illetve amikor kimegyek a szobámból, rögtön megmosom a kezem, és csak azután fogok meg közös használatú dolgokat, pl. ajtókilincs.

Ennél tudok többet tenni? Holnap inkább elmegyek a családtól vissza a lakásomba, de addig nincs tömegközlekedésem már.


2023. márc. 17. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a vasárnapitól számítod, akkor közepe. Viszont ha az még az allergia része volt és mára lett a legrosszabb, akkor az eleje. Ha társaságba mész, vegyél maszkot is fel ha védeni szeretnéd őket.
2023. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne menj ki a szobádból, csak ha nagyon muszáj. Tehát tényleg csak mosdóba, olyankor viselj maszkot, és szellőztessetek. Ők se menjenek be hozzád, rakjanak le neked kaját az ajtó elé.

Talán túlzónak tűnik ez, de há te akarod őket védeni. Viszont legyen benned annyi emberség már, hogy covidosan nem tömegközlekedsz. Maradj szépen a szobádban, amíg nem tesztelsz negatívat.

2023. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én beraktároznék mindent a szobába, még wc-re se mennék ki.
2023. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Íme az összegzés: Múlt héten pénteken pozitív lett a tesztem (ki tudja, hány nappal azelőtt lettem covidos), ezen a héten csütörtökön lett először negatív a tesztem.
2023. márc. 24. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:
az jó hogy meggyógyultál azóta
2023. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!