Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mekkora felelősség egy inzulin...

Mekkora felelősség egy inzulin beadása másnak? A kórházban azt hiszik hogy a családtagok majd rutinosan megoldják a dolgokat ha kiadják a beteg sorsát.

Figyelt kérdés

Apám elhanyagolta az évek alatt a diabéteszét, bár szedett rá gyógyszert, ott ronthatta el hogy ugyanúgy megette a nem előnyös szénhidrátot és a cukrot, a lábfejét sérülés érte aminek következtében két lábujjat le kellett venni mert későn lett kezelve szakszerűen... Közben a dohányzással sem állt le végleg, és mindezek mellett közbe jött egy stroke, akkor a fél oldalát nem érezte, ami 2 hónap alatt javult annyit hogy most már tudja használni mindkét lábát, viszont a keze még érzéketlen, nem tudja használni, bízunk a javulásban.


Az osztályvezető elmondása szerint már elérte azt a javulást amit el lehetett a bent léte alatt, és felmerült hogy haza engednék mert otthonában ismerős helyen, jobbak az esélyek a gyógyulásra.

Viszont mi dolgozunk, édesanyámmal mindketten, bár váltó műszakban, de akkor sem tudjuk hogy mit hogy kéne. A gondolkodása kicsit zavart, de képben van, én nagyon tartok attól felügyelet nélkül fel kel az ágyból és ha elveszti az egyensúlyát, rosszul esik abból baj lehet.

Telefonban is kér minket hogy minél hamarabb vigyük ki mert megalázó neki az egész ott lét, ő sem gondolta soha hogy idáig jutunk, legutóbbi személyes találkozásunk is alig volt több 30 percnél mert szégyellte magát, és sírt, majd mondta hogy elég volt, vigyük vissza a kórterembe.

Gondolom hogy nem lehet jó egy szociális embernek hogy 2 hónap alatt csak akkor látott TV-t ha az ápoló elintézte, ráadásul beszélgetni sincs nagyon kivel hosszabb időt, pedig családias ott a hangulat ahogy én láttam.


2021. júl. 9. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzat szociális szolgálatán tudtok ápolót szerezni, aki ránéz, amikor nem tudtok vele lenni
2021. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a háziorvost, nálatok van-e ápoló szolgálat (önkormányzat fizeti ha sikerül hozzájutni) és heti hány órára tudjátok igényelni.

Sajnos az elhanyagolt cukorbetegség nagyon komoly dolog.

2021. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga az inzulin beadása az még a legkeveseb. Manpság már van hozzá ilyen " toll " , vagy nem tudom minek nevezik. Be elhet rajta állítani hány egyság legyen, azt meg mindig a mért vércukorhoz kell álíltani.
2021. júl. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
inzulin beadása nem nagy dolog, még injekciós tűvel sem, én kb a 3. alkalom után belejöttem
2021. júl. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Egy nap hányszor kell beadni az injekciót?

2021. júl. 10. 00:10
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezt mindig diabetikus mondja meg, rokonomnak elején pl napi 3 szor kellett, reggel, délbe, este, most már csak reggel és este kell, de ha jól tudom másfajta az inzulin most.


Van két ilyen " toll ", egyikben a reggel adandó van, a másikban az esti, illetve van egy táblázat, hogy megméri a cukrát, és milyen értékekhez hány egységet kell beállítani.

2021. júl. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magának is be tudja adni, csak eleinte hívjatok valaki házi ápolót, aki "betanít' titeket, hogyan kell kezelni, esetleg kötéscsere stb.


Nagyon kedves tőled, hogy így szíveden viseled édesapád sorsát, biztos nagyon büszke rád!

2021. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt kihozzátok a kórházból, beszéljetek a kezelőorvossal. Írjátok le egy papírra az összes kérdéseteket, mert az ember lányos zavarában nem tud ilyesmire figyelni, de ha papíron van, biztosan mindenre választ kaptok. A dolog gyakorlati részét, pl hogyan kell beadni az inzulint, hogyan kell a tollat beállítani, valamelyik nővérkétől is meg lehet kérdezni.
2021. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!