Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez csak vastagbélrák lehet?

Ez csak vastagbélrák lehet?

Figyelt kérdés

Anyukám miatt aggódom jelenleg aki egy hete élénk vért észlel a székletében. A mai nap elment aranyér vizsgálatra hátha az okozza a problémát de negatív lett az eredmény. 3 hét múlva tud elmenni tükrözésre mert az a legkorábbi időpont. Más tünete egyébként nincsen, nem fogyott, szeklete ugyan olyan mint mindig illetve a mai nap nem volt benne vér sem.

Nagyon aggódom ezért bármilyen tapasztalatot meghallgatok!


2023. márc. 20. 22:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod a mai nap nem volt véres neki és ma volt a vizsgálat is. Én inkább aranyérre gondolok ami javult annyira hogy már nincs ott és ezért nem vérzik. Alvadtabb színű lenne szerintem a vér a vastagbélrák esetén, sötétebb és nem élénk színű.
2023. márc. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Huh lehet igazad van erre nem is gondoltam. Azt nem tudom viszont hogy az orvos a visszahúzódó aranyeret sem érezte volna? Mivel a tegnap esti szeklet meg veres volt
2023. márc. 20. 23:12
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sérülés is lehetett, tehát az aranyér ami addigra elmúlt úgy hogy az orvos nem észlelte, viszont fel volt sértve ott bent már ugye, és abból szivároghatott még a vér.
2023. márc. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalommentes végbélvérzést okozhatnak a vastagbél egy részében megvastagodott erek is. Nem kell a legrosszabbra gondolni, általában a sötétebb alvadtabb vér veszélyesebb, több oka lehet, fentebbről és hosszabb időzés utáni vér,az neccesebb de jól teszi hogy kivizsgáltatja azért ezt is.
2023. márc. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon remelem csak erről van szó

Bár eszközzel nézte Nemtudom pontosan azzal mit lát, mit nem Ő javasolta a további vizsgálatokat mint ilyenkor mindig kell.

A vérzés mértéke viszont nem tudom egy sebnel/ aranyernel mennyi lenne mert neki sajnos nem volt kevés

2023. márc. 20. 23:20
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a széklet belsejében van akkor bélberedetű, ha csak a felszínén akkor aranyér vagy hasonló. Tudtommal akár polip is vérezhet.
2023. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
O azt mondta neki a szeklet vége fele van inkább a vér azaz ami utoljára “jön ki” szóval ebből gondoltam először én is leginkább valami sérülésre vagy valami egyszerűbb dologra de nyilván aggódik az ember minden apró dolog miatt ilyenkor
2023. márc. 20. 23:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább aranyér vagy sérülés. Aranyérnél simán lehet nagyon sok vér. Van, hogy konkrétan ömlik. A sok friss vér ijesztő látvány lehet, de ha fekete a széklet, sötét, alvadt vér van benne, inkább akkor van baj.
2023. márc. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%
Lehet ez repedés is vagy érprobléma, ami nem aranyér, esetleg olyan ivott, ami befesti pirosra.
2023. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 NTBS ***** válasza:
Nem más is lehet. Elpattanó ér például.
2023. márc. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!