Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ülőidegzsába kialakulhat...

Ülőidegzsába kialakulhat gyorsan, egy hirtelen megterheléstől?

Figyelt kérdés

Az ülőidegzsába ki tud úgy újulni, hogy hirtelen, egy pár hónap kihagyás után, nagy teljesítménnyel, közepes távon kerékpároztam?

Esetleg ez a mozgásforma kizarható, a problémához hajlam kell?

Volt már ilyen diagnózisom, de az régebben volt.



2023. ápr. 4. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem a mozgàstòl, hanem inkàbb a sok ûléstôl alakul ki. A legjobb a tempos sétàlàs az idegbecsipôdés oldàsàra. Ördögzsàlya krém enyhiti a fàjdalmaidat.
2023. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ki bizony. Pláne, ha az előrehajolós kerékpáron ülsz. Az ülőidegzsába az az, amikor a porckorong picit hátra türemkedik és irritálja az ideget. Ha az ember megerőltetéssel egybekövte sokat hajol előre, akkor a porckorongnál pont ezt a hátratüremkedést váltja ki. Ez mindenkinél így van egyébként, a betegség akkor jön, ha túlzott mértékben történik ez.
2023. ápr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Gyakorlatilag most még a combomba is annyira kisugárzik, hogy alig bírok rálépni a lábamra.

Ha kenegetem, enyhíthet?


Első válaszolotól kérdezem, ördögzsálya krémet patikában kaptatok?

Nekem itthon csak lóbalzsamom van .


Azt szeretném kérdezni, hogy ez vajon meddig fog tartani, persze, tudom, egyéntől, edzettségtől, regenerációs képességekkel, de sajnos kisebb kopásokkal már rendelkezem.


Most hajnal van, és rettenetes, hogy alig bírtam kitotyogni a mosdóba.

2023. ápr. 5. 03:04
 4/9 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: köszönöm,igen valóban kicsit előre kell hajolnom, a bringa trekking, de valahogy a kormány magassága nekemnígy volt kényelmes, és kicsit fura pózban ülök rajta.

Gondolom akkor most , mivel a táv nem volt vészes, inkább a teljesítmény vagy a biciklin való fura tartás okozhatta.

2023. ápr. 5. 03:08
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Az ördögzsàlya krémet a Gyògyszertàrban a Rossmann boltokban lehet kapni! Van egy ùj erôsebb vàltozata is azt kérd! Nagyon sokat tud segiteni a fàjdalom ellen! Egyébként gyulladàscsökkentôt is tartalmaz!
2023. ápr. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: amikor ennyire heveny a fájdalom, akkor fájdalomcsillapító (gyulladáscsökkentő) szedése is javallott lehet. Ezt az orvossal kell megbeszélni. Ha a fájdalomcsillapító lehúzza a gyulladást, akkor utána jöhet a gyógytorna.
2023. ápr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,megnézem. Most bekentem lóbalzsammal, és vettem be Cataflamot, de mint halottnak a csók. Semmit nem ér.

Megnézem, amit javasoltál.

Pont az orvost szerettem volna elkerülni, sajnos nem egyszerű, messze is van, abban reménykedem, hogy házi megoldásokkal tudok magamon segíteni, mázlim van, hogy épp szabin vagyok, mert úgy dolgozni sem tudnék.

Remélem, ez javulni fog, mert aludni sem tudtam tőle.

2023. ápr. 5. 07:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, ahogy irta 2-es vàlaszolò fàjdalomcsillapitò tabletta és plussz krémmel bemasszirozni a fàjò làbrészt. Gyalogoljàl!
2023. ápr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. ápr. 5. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!