Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek hogy ne üldözzek...

Mit tegyek hogy ne üldözzek el mindenkit magamtól? Borderline vagyok

Figyelt kérdés
Nem tudom azt sem elviselni akit szeretek, jobban mondva szerelmes vagyok belé. Néha minden teljesen jó, nagyon szeretem, máskor meg olyan mintha lenne egy másik énem aki nem én vagyok és haragszik rá. Csak mert a haverjával volt, vagy mert nem válaszolt azonnal, olyan mocskos szemét ember vagyok , elüldöztem ezt is. A végén már azt is irtam neki hogy rossz volt az ágyban. Ki ez bennem? Ki ez aki elüldöz mindenkit? Félek saját magamtól. Mert nem tudom hogy melyik az a pillanat amikor kibukok. Ez a mostani 5 vagy 6 napja tart. És én nem akarok ilyen ember lenni de nem tudom visszafogni az érzéseimet és nagyon fáj. Pár éve kb 10 egy pszihológus azt mondta hogy borderline vagyok. Van ebből valami kiút? Aki borderes, annak nincs senkije??

2023. ápr. 9. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Olvastasd el velük a:"Ha fáj szeretni" könyvet.
2023. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Jársz kezelésre? Gyógyszert szedsz? Van orvosod?
2023. ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
19%

Borderline betegségre csak gyógyszeres kezelés van, egyéb végleges beavatkozás sajanos nincs.


(Egy borderline)

2023. ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Gyógyszeres kezelés biztos nincs, ha kapsz gyógyszert 3-as az nem arra van, ès sajnos egyèb sincs.
2023. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
50%

Pontozz le te nagyokos 4-es, de igenis van gyógyszeres kezelés.


"Indokolt esetben a tünetek enyhítése végett gyógyszeres kezelésre is szükség lehet."


Igen, ott az indokolt, de attól még van.

2023. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Kedves "nagyokos" 3-as nem azt emelenèm hogy ki indokolt esetben hanem hogy milyen tünetek? Mégis hogyan tudja gyógyszer enyhíteni az elhagyástól való fèlelmet? A felekenyesèget? A bizalmatlanságot a túlzott ragaszgodást? Mert ilyen gyógyszer nagyon érdekelne akkor engem is
2023. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
En 31 eves koromtol szedek antidepresszanst. 36 evesen lett eletem elso parkapcsolata. Most otven vagyok, kereken. O a ferjem. Egy bolcs ember, tudja, hogy kell banni velem. De mar egyszer-ketszer voltam csak olyan orult, mint gyogyszer elott.
2023. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez tényleg, szuper de neked milyen borderline tüneteid voltak? Meg szabad kérdezni, antidepresszáns azért nem segítene mert az stabil rossz hangulatra van, ès nem pedig hangulat ingadozásra... esetlegesen a hangulatstabilizáló jöhet számításba el.
2023. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nienorniniel válasza:
Jeeeez,ennél pontosabban nem is fogalmazhattad volna meg. Nálam is egy az egyben ez történik.És sokszor úgy érzem beleőrülök, nem tudom melyik az igazi önmagam. Egy teljes káosz az egész és minden kapcsolatomat kinyírom átlagosan 9 hónap alatt. Igyekszem fejlődni ebben, de minnél inkább próbálom megérteni a saját működésmódomat, annál jobban belekeveredek.
2023. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Nienorniniel válasza:
100%

Amúgy a gyógyszeres kezelésre reagálva:

Igen, kezelnek bordereseket gyógyszerrel, de az magán a személyiségzavaron nem változtat, csak egyes tüneteket, társbetegségeket enyhíthet, mint pl. a depresszió, csökkentheti az impulzivitást, vagy a disszociatív tüneteket, insomniát... ,viszont számos tanulmány bizonyítja hogy a B clasteres szeményiségzavarosak gyakran nagyon rosszul és gyengén reagálnak gyógyszeres kezelésekre, pont azért mert a tüneteik nagy része a dezorganizált személyiségfejlődésből fakad, nem elsődlegesen az agy kémiájával kapcsolatos. (A személyiség neuronhálozat épülésével, agyi területek térfogatváltozásával dekódolható nagyrészt, míg pl. a depresszió vagy a skizofrénia kialakulása döntően a különböző átvívőanyagok, neurohormonok mennyiségétől függ)

Szóval összegezve: a gyógyszeres terápia csak kiegészítésként alkalmazandó borderes pácienseknél, önmagában semmiképp nem elégséges. A legnagyobb pozitív változásokat egy aktív, hosszútávú pszichoterápia hozhatja el, melybe a páciensnek is bele kell adnia mindent, és a terápia végeztével is folyamatosan monitoroznia kell önmagát és fejlesztenie az önreflexióját. Ami kínkeserves és véget nem érő munka sok sok hullámvölggyel kisebb visszaesésekkel...de a lényeg hogy van remény és összességében sokat lehet fejlődni

2023. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!