Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezek a bipoláris,...

Szerintetek ezek a bipoláris, borderline, disszociatív, meg egyéb "betegségek" tényleg betegségek? Vagy ezek csak afféle kifacsart jelzői olyan tulajdonságoknak, amik amúgy mindenkibe benne vannak, csak valaki képes önerőből átlépni felettük?

Figyelt kérdés
Tehát, én mindenek elolvastam a tüneteit. Sőt, ezeken kívül még rengeteg mentális betegségnek olvastam el a tüneteit, és az esetek legnagyobb részében ezeket láttam leírva: Hangulatingadozás, szorongás, dühroham, mánia, depresszió, félelem, beilleszkedési problémák, szociofóbia, stb. Tehát, ezek kb MINDEN mentális betegségre igazak. És kb MINDEN ember szenved ilyesmiben. Ez az élet rendje, a ciklikusság. Minden ember szorong valamikor, valamitől. Minden ember fél valamikor, valamitől. Tehát, ezeket elolvasom, akkor igazából minden emberre rá lehet húzni minden betegséget. Itt csak és kizárólag a mérték számít. Tehát, hogy ki MENNYIRE engedi eluralkodni magán ezeket a dolgokat. Az erős személyiség fél, szorong, de leküzdi. Elfolytja. Nekem is vannak hangulatingadozásaim, de én úgy fogom fel az életet, hogy ha rossz, akkor kibírom abba kapaszkodva, hogy lesz ez majd jobb is. Ha jó, akkor meglovagolom a nagyhullámot. Nem kellenek ide semmiféle gyógyszerek. Pedig én is megélem néha a poklot. Vannak olyan napjaim, amikor 70 évesnek érzem magam (pedig 32 vagyok), és még a székből felállni is nehéz, de vannak olyan napjaim is, amikor boldogan lefutok 30 kilométert, mert annyira jó kedvem van. Ez az élet. A ciklikusság. Jó és rossz periódusok követik egymást, mint ahogy a hideg és a meleg évszakok, ahogy a szárazság és az esős idők. Egyik nem létezhet a másik nélkül. Miért gyógyszerezik magukat az emberek? Az állatok sem gyógyszerezik magukat, pedig ők is átmennek mindenféle nehézségeket. Egyik nap menekülnek az életükért, másik nap dőzsölnek a zsákmányon. Ezek az ősi törtvények. Akkor miért találnak ki mindenféle betegségeket? Miért szintetikus úton kezelik a "betegeket"?

2023. jan. 13. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon nem mindegy a mérték, ez jóval más, mint egy egészséges hangulatingadozás. Ezeket az embereket kezelés nélkül nem lehet elviselni, és ők se viselik el saját magukat. A saját életük élhetővé tételéhez kellhet gyógyszer. Téged az mért zavar?

Az állatok közül is gyógyszerezi magát az, amelyik tudja gyógynövények formájában, pl a macska füvet legel és hány, és van olyan vadállat, amelyik be is drogozza magát.

2023. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Komoly betegségek, nem játék egyik sem. Nagy eséllyel mániás depresszióban szenvedsz, annál jellemző egyszer kitörő jókedv, máskor az ellenkezője. Keress fel szakorvost és jobbulást!
2023. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Pont ezért betegség, mert az illető nem képes kontrollálni a dührohamait, önkárosító gondolatait, meg az összes többi tünetet amit írtál mint egy egészséges ember. Ezeknél a betegségnél egyrészt a hormonok, neurotranszmitterek nem úgy működnek mint egy egészséges emberben, nem is beszélve gyerekkori vagy akár későbbi traumákról. Olyan mint minden más szervi megbetegedés, egy szívbeteg sem fog holnap úgy felkelni hogy egészséges, csak mert ő úgy dönt vagy mert épp jó az idő. Attól, hogy te megtagadod attól még ezek valid diagnózisok amiket gyógyszeresen és pszichoterápia útján kezelni lehet és kell.
2023. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
"Rengeteget változott cirka három év leforgása alatt. Kislányosan kerekded arca nőiessé formálódott. Haja hosszabb lett ugyan, de így is csak félhosszú, töredezett vége éppen csak ráér a vállára. Nem láttam ennyire kedvszegettnek sosem. Hosszú ujjú zöld pulóverének alját húzgálja le, próbálva elrejteni a nemrégiben saját magának okozott beszáradt hegeket, mintha szégyellné előttem szuicid hajlamának koronázatlan bélyegét."
2023. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Ezek valójában ritka betegségek, a bipoláris zavar is ritka zavar (ezen a fórumon nyilván túlreprezentált), de valóságban csak 1-2%át érinti a társadalomnak.

Van normális, neurotipikus viselkedés, ami ettől eltér (és jóval kisebb százalékban fordul elő) az klinikai értelemben nem normális.

Amúgy meg "tulajdonságko amik amúgy mindenkibe benne vannak, csak valaki képes önerőből átlépni felettük?" bizonyos emberek önerőből sem tudnak átlépni felettük, pont ezért betegek.

2023. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Miért írod ki a kérdést, ha minden ok?
2023. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
2-es, miért kéne nekem szakorvos? Ez így van jól! Imádom a hullámhegyeket, utálom a hullámvölgyemet. Egálban vagyok így önmagammal. Kellenek a rossz napok ahhoz, hogy a jókat lehessen mihez képest jónak megélni. A telet sem szeretem, de eszembe nem jutna "eltörölni" a telet, csak azért, mert a nyarat jobban szeretem. A tél, az ősz pont arra jók, hogy kiéheztessenek a nyárra. Éhesen a legjobb enni.
2023. jan. 13. 19:57
 8/18 A kérdező kommentje:

Olvassa el mindenki, hogy miket írnak a bipoláris tünetekhez:


Dühroham. Kinek nincs olyan? Rád dudálnak az úton, vagy sütés közben kiesik a hús a serpenyőből, vagy bármi, negatívan különböztet meg a főnököd indokolatlanilul. Csak valaki belül perzselődik fel, mert fél kimutatni az érzéseit, és csendben megy tönkre, valaki meg kiadja magából a dühöt, és tombol. Aki kiadja magából, akkor az bipoláris?

Vagy ott a szorongás. Van ember a világon, aki sosem szorong? Mondjuk ha egyedül mész haza hajnali kettókor egy sötét sikátorba? Vagy emberek előtt kell beszélned olyan dolgokról, amibe nem vagy biztos? Vagy tettél valami olyat, amit nem szeretnél hogy kiderüljön? Csak az nem szorong, aki abszolút szociopata, nincsenek érzelmei, és mindent és mindenkit lesz@r maga körül.

Hangulatingadozás. Kinek nincs olyan? Ahogy már leírtam, az élet a ciklikusság elvét követi. Ma jó kedvem van, holnap rossz. Ma hideg van, két hónap múlva meleg. Ma szerencsém van, holnap szerencsétlen vagyok. Csak annak nincs hangulatingadozása, akinek önálló gondolatai, érzelmei sincsenek. Ahhoz mennyire kell üresfejú, lobotomizált embernek lenni, hogy kilengések nélkül élj?

Tehát igen, mindenkire mindent rá lehet húzni. Csak valakinek még az is elviselhetetlenül fáj, ha égő gyufával piszkálják, és gyógyszerezi magát, míg mást ha lángszóróval égetnek, akkor is kibírja.

2023. jan. 13. 20:09
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Te még életedben nem láttál bipoláris zavarban szenvedő embert, de akkor megpróbálom leírni, hogy egy igazi mánia hogyan néz ki:


A bipoláris I. többnyire kórházi ellátást igényel, úgy hozzák be őket az osztályra, hogy Istennek vagy Jézusnak képzelik magukat, előtte szó nélkül eltűntek 2 hétre, elverték a család összes spórolt pénzét, végül rájuk hívták a rendőröket, mert pucéron ordibáltak fényes nappal az utcán, gyerekek szeme láttára, vagy ne adj isten elütöttek valakit, mert 200 km/órás sebességgel száguldoztak. Igen, a bipoláris I. ennyire súlyos tud lenni. Ja, és ez az ön és közveszélyes állapot NONSTOP tart, minimum 1 hétig!


A bipoláris II. esetében nincs ölt ilyen súlyos formát a mánia, de azért okozhat gondot, mert az adott személy képtelen egyenesen gondolkodni, nem tudja elvégezni a mindennapi feladatait, gátolja benne a pörgés és az alvás hiánya miatt olyan döntéseket hozhat meg, amiket később megbánhat, vagy amik miatt később szégyellni fogja magát.

2023. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

#9 És kikötözik, mert annyira ön- vagy közveszélyes, hogy nyugtatókkal szedálják.

Durván hangzik, de egy ismerősöm így menekült meg a halálból.

2023. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!