Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline betegek! Ti hogy...

Borderline betegek! Ti hogy élitek meg azt, hogy mindenki elfordul tőletek? A hátatok mögött elmebetegnek neveznek? Nincsenek barátaitok?

Figyelt kérdés
Jópár éve küzdök a borderline-al, de mindig falakba ütközök. Mint a terápiák, mind az emberi kapcsolataim felett. Keresem a kiutat de nagyon nehéz.
2019. ápr. 24. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
en narcisztikus vagyok, de szerencsere nem olyan nagy mertekben. hasonlo a borderlinehoz es en eleg szarul. foleg az emberi kapcsolatok amik sose mentek. az elutasitas meg hihetetlenul duhit. es ezt is nehez kezelnem. a terapia meg anyagi gondok miatt nem akar osszejonni, pedig megtalaltam mar a megfelelot. sima pszichoterapeuta nekem se segit sajnos, pont ugyan ugy zatonyra fut, mint a baratkozasok
2019. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tünetmentes borderline vagyok. Lassan 3 éve élek tünetmentesen és most leszek 21 éves. Nekem a saját akaraterőm segített anno és az, hogy a saját magam érdekében gyakran megtettem olyan dolgokat is amik kihoztak a komfortzónámból. Azóta teljesen lecserélődött a régi baráti köröm, kevéssel tartom a kapcsolatot. Az újak kiröhögnék a régieket, ha azok mesélnének rólam és fordítva annyira más ember lettem. Visszahúzódó csajból olyan lettem, akinek minden második ember köszön az egyetemen a folyosón. Jártam terápiára sokat az is segített, de a terápia csak útmutatás, neked kell megtalálnod azt amin változtatnod kell és neked kell megtenned a változást, én ezt tanultam meg az egészből.
2019. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2-es válaszoló

Jó ilyesmit olvasni. Hogy sikerült ez a nagy arculat váltás?

2019. ápr. 24. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik barátom se "normális", van borderline is, de más betegséggel "megáldottak" is, szóval velem ilyen nem fordult elő.

Igazából mielőtt megtudtam volna, hogy bármi bajom van, már akkor sem barátkoztam kifejezetten "normális" emberekkel, soha, mindig is untattak, nem is értek szót velük.

2019. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Csupán elgondoltam a fejemben, hogy milyen ember akarok lenni, aztán elkezdtem elképzelni, hogy az az ember vagyok, és mit tenne az az ember, milyen lenne annak az élete. Az eleje néha színjáték volt és erőltetett, de a végén az már nem csak egy elképzelt személy volt, hanem én voltam: volt ízlésem, véleményem, sikereim, kudarcaim, barátaim. És rájöttem, hogy az a képzelt személy valójában az, aki régen voltam a borderline előtt. Szóval lényegében visszatértem önmagamhoz.
2019. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!