Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szüleimmel élek akik erősen...

Szüleimmel élek akik erősen hajlanak a gyűjtögetés és saját maguk elhanyagolása felé. Mit tehetnék ellene? 24/L

Figyelt kérdés

Aggódom szüleim egészségük miatt, mivel olyan szinten látom azt hogy napról napra egyre inkább elhagyják magukat. 54 és 61 évesek, egyáltalán nem kéne úgy viselkedniük mint egy lerokkant 70 fölötti nyugdíjasoknak. Sosem mozdulnak ki társasággal, sokat fekszenek, és 3 unokát is elhanyagolnak mert hogy “fáradtak” hozzá. Nyilván nem mindenki viseli jól az öregedést de nekik nem lenne okuk így viselkedni a jó egészségügyi háttérrel. Továbba lassan fejükre nőlnek a szemetek amiket rakosgatnak, a rendezetlenség amiket bár itt lakok mégsem tudok megszabadulni tőlük. Kíváló körülményű házban élünk, amit maguk építettek fel 30 éve de olyan problémák adódtak például, hogy a szétesés szélén lévő nappali bútorok amik a szoba felújítása és az új berendezések után átkerültek egy másik helyiségbe mert “nem gondolom hogy kidobják őket csak mert kicsit mozog”. A nagymamám távozása után a házából megmentett lomok most már nem nála, hanem a mi garázsunkban lapulnak. És ezek csak egy részük mindannak amit látok. Van egy teljes szoba ahol az ajtót se lehet kinyitni rendesen mert plafonig állnak a holmik, a papírok, bútorok, szalvéta csomagok, bútorokból fennmaradt elemek, dobozok amiből sosem elég és sosem marad üresen.

Az udvar régen pompázott a virágoktól, növényektől, gondoskodtak róla. Most inkább kivágták az eddig gyönyörűen ékeskedő bokrokat, hogy még egy garázst tehessenek a helyére ami soha nem lesz autó részére fenntartva mert már most megvan telve holmikkal amikre sosem lesz szükség. A felújítások során keletkezett törmelékek, fürdőből lecserélt bútorok az udvaron állnak több mint fél éve a falnak támasztva hogy majd ha lesz idejük ELRAKJÁK őket. Ez minden csak nem egészséges de ha szóvá teszem előveszik a ki vagyok én hogy őket bíráljam meg ha majd én annyi idős leszek megtudom kártyákat. Értem én hogy sok dolognak eszmei értéke van és emlék lehet bármiről de nagyon aggódom, hogy mi lesz velük ha én elmegyek itthonról és nem takarítok helyettük, nem dobok ki dolgokat helyettük akkor fejükre dől a ház meg lassan ott tartunk hogy ösvények lesznek az asztalig a lomokból?

Hogy tudassam velük hogy szedjék össze magukat? Hogy éljenek? És vegyék észre ami körülöttük zajlik? Sosem volt ilyen gond amíg még testvéreim itthon éltek velünk, mindennek megvolt a helye és rendje. De azóta egyszerűen nem bírok velük és igenis kezd ciki lenni bárkit is behívni a házba mert mindenhol rendetlenség fogad amit nem tartanak tiszteletben egy percig se ha kitakarítok és mindenhol az ömlesztésig tele régi bútorok még a folyosón is!!!



2023. máj. 13. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ez a műsor a gyűjtögetőkről. Ez egy betegség. Szerintem menekülj.
2023. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Valószinű elfáradtak ,de nem a semmit tevésben.Az unokákat nem neki kell felnevelni.Hosszú volt a levél,csak részleteibe olvastam bele.

Kiváncsi lennék 61 évesen is ezt írnád ide ?

2023. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdenek megőrülni. Költözz el toluk
2023. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy 61 éves valaki, nem kötelező gyűjtögetni a lomokat és használhatatlan tárgyakat.
2023. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, hogy ez a fáradtság már előre jelzi egy testi elváltozás, fizikai betegség közeledtét. Mondjuk egy daganatos betegség, egy alzheimer kór, vagy bármi, ami évek alatt alakul ki, már készülődik.
2023. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben megértem hogy elfáradtak, sok mindent megéltek. Nem hálátlankodásként írtam amit írtam hanem pont azért, hogy ameddig még itt lakom és van lehetőségem, szeretnék segíteni nekik mert nem szeretném látni őket összezúdulni ha maguk maradnak.
2023. máj. 13. 18:25
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
OCD betegség, olvass utána. Abba tartozik bele a gyűjtögetés, gyógyszeres kezeléssel szokták javítani.
2023. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nehez lehet ennyi idosen unokakat nevelni. Inkabb segits be nekik, takarits ki te.
2023. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

A testvéreiddel nem tudsz szövetkezni? Egy hétvégét arra áldoznátok, hogy rendet vágtok - legalább a sittet konténerbe pakoljátok -, ha van kandalló, a régi bútorelemeket össze lehetne vágni és eltüzelni, stb.

Esetleg a régi, de még használható holmit lefotózni - ebben is tudnál segíteni -, fölpakolni Jófogásra, MarketPlace-re (ebből lenne bevételük; az időnként motiváló tud lenni), ilyesmi.

De ha nem motiváltak, akkor nem tudsz mit tenni.

Marad az, hogy hagyatéki teherként nektek kell majd mindezt fölszámolni.

Én is dobáltam ki anno 100 éves húsdarálót és a 80-as évekből itt maradt fényképezőgépet. Ezekhez a tárgyakhoz - amiket őrizgetnek - érzelmek, emlékek tapadnak, a fiatalságukra, az utazásaikra, stb. emlékeztetik őket; ezért is nehéz nekik megválni tőlük.

Mondjuk a sitt az nem pont ilyen; abban segítsetek nekik.

2023. máj. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Költözz el minél hamarabb, mert ez csak rosszabb lesz. NE takaríts, mert tök felesleges, viszont előbb-utóbb odáig fajul, hogy akár a patkányok is megjelenhetnek, vagy bármilyen csodás élősködő.


Nem kell szövetkezni, meg anyám kínja, aki gyűjtögető

1. kihordja vissza a lomját

2. megfenyeget hogy beléd vágja a baltát, ha merészeled felaprítani az ősrégi sz.rjait


El kell húzni onnan, mielőtt te szenvedsz kárt, vagy valami fertőzést kapsz el.

2023. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!