Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kényszeres gyűjtögetés,...

A kényszeres gyűjtögetés, Messie-szindróma mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

#gyűjtögetés #Messie-szindróma
2022. márc. 31. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Rengetegen gyűjtögetők! Csak nézd meg egy nyugdíjas vagy egyedülálló 50es lakását! :D
2022. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kóros gyűjtögetésre gondoltam, mikor már nem lehet mozdulni egy centit se, mert annyira teli van a lakása.
2022. márc. 31. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Én is olyanról beszélek! 100/30 eset is van, de 100/10 biztosan!
2022. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ezt titkoljak úgy mint a zugivok,főleg a nőket látom nappal milyen nagy dàmak ,,ezt pl volt anyosomra értettem..de bármelyik 55+ nőre férfira.le vannak pukkanva.dolgoznak ,számolják az éveket a nyugdíjig és beletörődnek az életükbe..én is gyűjtögető vagyok.de már gyogyulok ki belőle.mindent attakaritotam,másfél hónapban telt,egyik sarok ki,letakart,pakol,szelektal.es igen.minek dobják ki olyat amire már egyszer megkerestem rá a pénzt..a ruhákat megjavitom,de volt H 9zsak ruhát és rengeteg cuccot eladomanyoztam.de mert én élek 50ezer Ft alatti összegből, teljesen megértem a többi gyűjtögetőt.inkabb itt a szokás ami nehezen változtatható.en a mostani háború óta panikoltam.de ja ,másfél hónapban telt lenyugodnom.de én pl.takaritok,és így gyógyítom a régmúlt fájdalmait.minden utánunk csak tárgy marad.ezert ragaszkodunk az emlekeinkhez.szoval mindenkinek szíve joga gyűjtögetni.csak a Kóros koszos emberekre mondják sajnos hogy beteg,de mindenki felhalmozza a dolgait.kiveve a minimalistakat.de elengedni nekem most pl.nm megy dolgokat.tavaly béke idő alatt sokkal jobb voltam lelkileg.es nm halmoztam.ez mind lelki eredetű.
2022. márc. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!