Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon kóros lehet az állapotom...

Vajon kóros lehet az állapotom, ha viszolygok a nem használt vagy sok esetben tömkrement dolgaimtől megválni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy lassan ráeszméltem, (kicsit külső nyomásra) hogy egészségtelen mértékben ragaszkodom a tárgyaimhoz, akár 10-15 éve nem hordott ruhák, (ezek használhatóak is lehetnének elvileg), vagy olyan tárgyak, melyek már csak a helyet foglalják, de mindig azt magyaráztam magamnak, hogy az emlékek miatt, vagy hátha még jó lesz valamire indok miatt nem akarom kidobni. Most külső személy rávilágított arra, hogy ez talán nem normális, és szerinte gyűjtögető vagyok.

Valóban előfordult olyan, hogy elfogadtam olyan bútorokat is pl amiket ki akartak selejtezni, de hátha jó lesz nekem, így viszont lassan talpalatnyi hely sincs a lakásban, se a kamrában, sőt, a padláson is vannak cuccaim.

A konyhában a régi törött fülű bögréktől a horpadt oldalú lábasig szinte minden, már alig van hely.

Tudom, hogy így a töredék rálátásból nehéz lehet megítélni a helyzetem, meg hogy mi játszódik le bennen, amikor ki kell dobni valamit, de hátha más is küszködik ezzel, vagy hasonlóval.

Tisztán tartok mindent, természetesen, szóval nem szemetet őrzök, de most már szerintem is tűl sok és elhasználódott tárgyakhoz ragaszkodom, amik majdnem semmire sem jók, csak a helyet foglalják el. Belefacsarodik a szívem, ha pl a kiszakadt műbőr bevonatú székemtől meg kéne válni, de gőzöm sincs miért, hiszen kényelmetlen és romos állapotú és hát van helyette a kamrában egy kevésbé használt.

Kérlek segítsetek, hogy lehet ezt leküzdeni? Egy ószeresnek nincs ennyi lomja.



2022. márc. 1. 20:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez elég komoly betegség. Nekem van egy ilyen ismerősom. Szerintem ebből nem lehet kigyógyulni. Vagy egy nagy levegő... És hirtelen, mint a cigit letenni. Ismerősömnek nem sikerült.
2022. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A nagy levegő és kidobok minden lomot, már próbáltam, de sajnos nem úgy jött össze, ahogy kellett volna. Mindig megmagyaráztam magamnak, hogy az adott tárgy esetleg javítható, vagy valami haszna lesz. Kezd már nagyon lehangolni, hogy nem kényelmes az életem, másoknál ha járok, látom hogy hasznos dolgok vannak csak, praktikusan. Nem őrizgetnek törött vázát, vagy raklapnyi dunsztosüveget..

El vagyok kenődve.

2022. márc. 1. 21:14
 3/33 anonim ***** válasza:

Kóros gyűjtögetés. Kérhetsz pszichológustól segítseget.


Van erről a spektrumon sorozat. Nagyon durva felhalmozók...

2022. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
2022. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Valami feldolgozatlanság/űr/hiány/veszteség lehet az életedben, amit a tárgyakkal kompenzálsz. Azt kellene megkeresni, hogy az mi..? (Esetleg van sejtésed?)
2022. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
2022. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot!

A házipatika linket is köszönöm, megnézem!

2022. márc. 1. 21:20
 8/33 anonim ***** válasza:

Ráeszméltél. Ez az 1. lépés lehet a gyógyuláshoz! Pszichológus tud segíteni, de ha te is szeretnél szép otthont, helyet, akkor lehet egyedül is menne! No de segítséggel előbb megvagytok, hívd át néhány barátodat segíteni! Első körben csak az legyen kidobva, ami hibás: törött, repedt, hiányos, szakadt. Te dobd ki, ne ők! Ennek direkt kell így lennie, fontos számodra, hogy te dobd ki!

Szépen sorban haladjatok szobánként, így ott lesz a kontraszt, hogy milyen lehetne. Jöhetnek a ruhák. Abból szintén előbb a hibásakat dobd ki, majd tarts divatbemutatót a maradékból! Ami nem jó rád az kuka vagy add oda rászorulóknak! Ami borzalmasan áll, az is mehet!

Közben emlékek fognak feljönni, amit esetenként nehéz kezelni, de szerintem így, hogy felismerted a bajt, simán megbirkózol vele!

2022. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Hát, biztosan vannak veszteségeim, az évek távlatából is ezt biztosan mondhatom, korom is indokolhatja, hiszen negyven felett szerintem már mindenki élt át lemondással járó élethelyzetet. De nem tudom mit ellwnsúlyozok ezzel, nem tudok rájönni. Jelenleg épp kényelmetlenséget okoznak a kacatok, de ahogy agyalok, mégis ragaszkodás van bennem, pl ezeréves ruhák a szekrényben, az újabbak csak lógnak a szekrény előtt, merr nem férnek be, és lelkem mélyén tudom, hogy 90%-át sose fogom űjra felvenni. Van, amihez emlék fűz, de van amihez konkrét érzelem nem, csak az a hátha egyszer felveszem.

A többi használati tárgynál ugyanez.

2022. márc. 1. 21:28
 10/33 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm, ez jó ötlet. Nem nagyon mertem ezt a barátoknak elmondani, egy-két ember tudott erről. Aki rávilágított, az egy hozzátartozóm, de amikor mondta, én kicsit arrogánsan reagáltam, féltem, szerintem.

Össze kell szednem magam, vagy helyrebillenteni valahogy az agyamban azt, ami szétcsúszott nálam.

2022. márc. 1. 21:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!