Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez alvási apnoe lehet?

Ez alvási apnoe lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Már kiskorom óta van, hogy a légzésem kimarad alvás közben.


A szüleim mesélték, hogy amikor aludtam, akkor sokszor nem vettem levegőt, utána pedig igen.


19 éves vagyok, és idáig nem nagyon foglalkoztam ezzel, nem érdekelt. Meg őszintén nem is voltam tudatában, hogy ez veszélyes lehet. Én ezt teljesen normálisnak tartottam.


Egy éjszaka alatt többször is felkelek. SOHA nem volt még olyan, hogy 1 éjszakát végig aludjak.


Gyakran arra kelek, hogy mintha kimaradna a légzésem. Nem tudom elmagyarázni pontosan, de olyan, mint amikor visszatartjátok a levegőt, de nem csak az, hogy szimplán nem vesztek levegőt, hanem a légcsöveteket is beszorítjátok.


Van olyan, amikor csak 2x kelek fel. Azt vettem észre, hogy nagyon sok faktor befolyásolja. Amikor hideg van a szobában (kollégista vagyok, sajnos a mostani helyzetben minden este hideg van..), akkor szinte fix, hogy 5x minimum felkelek és a fentebbi dolgot érzékelem. Van, amikor csak úgy szimplán felkelek és nem érzem, hogy amiatt, mert visszatartottam volna a levegőt.


Ezek alapján alvási apnoe, viszont az a fura, hogy SOHA nem vagyok fáradt. Mindig frissen kelek.

Edzeni is járok, reggel 8kor már teremben vagyok és nincs az, hogy kelés után semmi kedvem nincs menni, mert fáradt lennék.


+alvási apnoenál nagyon sokszor elméletileg fejfájással kelnek az emberek. Nekem ilyen sincs. 1x sem vagyok kelés után fáradt, és a fejem sem fáj.


Mi lehet ez?


U.i.: Elméletileg a túlsúly is közrejátszhat. Viszont én nem vagyok kövér. Vagyis, az voltam, 2 éve, de azóta -35kg, megszabadultam a feleslegem mintegy 90%-tól.

Heti 5x edzek kivétel nélkül és számolom a kalóriát/nagyon szigorúan odafigyelek arra, hogy mit eszek. Szóval az az opció, hogy egészségtelen az életmódom az kilőve.



2022. dec. 17. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, hogy aki apnoeben szenved, nincs tudatában az éjszakai ébredéseknek.
2022. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!