Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak hosszú távon szedett Imodiummal?

Figyelt kérdés

Évek óta szedek imodiumot, szinte minden nap. Olvastam, hogy mellékhatása lehet a fáradtság. Előfordulhatnak szívpanaszok is ilyen hosszú távú szedésnél?

A háziorvosom semmit sem mondott arról, hogy milyen következményei, mellékhatásai lehetnek a hosszú ideig tartó Imodium - szedésnek. Gyakran érzek szorítást a mellkasomban, pánikroham - szerű rosszulléteim vannak. Lehet, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. Nektek van tapasztalatotok hosszú távon szedett imodiummal?



2023. jún. 16. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az idegeid miatt van ez inkabb, de biztos nem jo azert. Elvileg az ilyen tipusu hasfogo a gyogyszerek, tapanyagok felszivodasat neheziti.

En vakacion szedem napi szinten. De egyik trukkom a nyelven olvado valtozattal, hogy csak felet veszek be. Masik, hogy mikor szilard a szeklet, persze a gyogyszer hatasara, akkor el merem hinni, mivel azonnal hat, tenyleg, hogy megelozesbol nem kene nyomatni, eleg gyanu eseten.

2023. jún. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En egyebkent vakacion, utazasnal szedem, de napi szinten tul sok nagyon eros etcsokit eszem. Mesterseges koszikla szeklet, idegessegnel viszont lavina.

En, kerdezo, nem magatol a hasmenestol felek mar, hanem ok-okozat felcserelodott. Hasmenestol zakatol a szivem, bedugul a fulem, remeg a labam, zsibbad a karom, sirhatnek, panik.

De igy is gyogyszer esemenyekkor csak.

2023. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pánikbeteg vagyok, illetve rengeteget szorongok, ami nálam elsődlegesen hasmenés formájában mutatkozik meg. Emiatt sajnos én is elég gyakran veszek be Imodiumot az utóbbi években.

Leginkább azt tapasztalom, hogy már nem hat olyan gyorsan, mint annak idején, illetve jóval rövidebb ideig is érzem a hatását. Lehetséges, hogy elkezdett hozzászokni a szervezetem a hatóanyaghoz.

nov. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!