Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi az a dudor az orromon ?...

Mi az a dudor az orromon ? (Kép lent)

Figyelt kérdés

10 hónapja jelent meg az orrom hegyén egy nagy dudor kb fél centis volt olyan volt mint egy cisztás pattanás (lehet az volt nemtudom).

Az elején nem piszkáltam de egy hét után elkezdtem nyomkodni átlátszós lötyi jött ki belőle utánna nem piszkáltam begyógyult de még mindig ott volt az a dudor csak kisebb volt a 10 hónap alatt még 2 x megnyomkodtam.

És most olyan mint ha kis hólyagos lenne ott az orrom.

Voltam tb alapon börgyógyásznál mielött legutóbb megnyomkodtam volna de annyira sietett , hogy végig se hallgatott épp hogy megnézte azt mondta rá hogy szerinte az egy ér lehet de szerintem tuti nem.

Írt fel nekem antibiotikumos oldatot azzal kenegetem napi 2-3 szor ami elvileg a pattanást okozó bacit írtja ki dalacin a neve.

Hogy szabadulhatok meg ettöl?

Már nagyon zavar hogy lassan 1 éve ott van.



2023. júl. 11. 10:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Legutóbbi nyomkodás elött:


[link]

2023. júl. 11. 10:04
 2/13 A kérdező kommentje:

Legutóbbi nyomkodás után közvetlen :


[link]

2023. júl. 11. 10:06
 3/13 A kérdező kommentje:
Mostani állapot 11 nappal a legutóbbi nyomkodás után: [link]
2023. júl. 11. 10:07
 4/13 anonim ***** válasza:
Begyulladt mitteszer
2023. júl. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha ez tényleg begyulladt mittesszer akkor mit lehet vele kezdeni?

Mert már lassan 1 éve ott van.. :c

Vagy elmúlik magátol ?

2023. júl. 11. 11:43
 6/13 anonim ***** válasza:
Menj el inkább kozmetikushoz, a magán bőrgyógyász sem áll hozzád másképp elhiheted. Keress fel egy jó kozmetikust mert a képek alapján amúgy is ráfér a bőrödre egy megfelelő kezelés.
2023. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Dalacin antibiotikum, ami a bakteriális fertőzésre jó. Viszont, ha nem baktérium okozta a fertőzést, hanem vírus, gomba, protozoa, vagy esetleg a dalacinra rezisztens baci, akkor semmit sem ér ellene. A képek kicsik, nem jó minőségűek. Szimpla gyulladt gyökerű miteszernek tűnik (gyakorlatilag a bőrpórus eltömődik és a pici piheszőr hagymáján alakul ki a gyulladás, ami által gennyes faggyú ragad ott). De attól, hogy annak tűnik, nem biztos, hogy az is. Lehet, hogy egy faggyúmirigy, ami hajlamos eltömődni, lehet valami ciszta is, aminek ugyan kiüríted a nyomkodással a zsákják, de a zsák ott marad és újra és újra felgyűlik... és még lehetne sorolni. Ezt kozmetikus nem fogja tudni megállapítani. Ő max hámlaszt, tisztít és kész, a kiváltó okot nem fogja tudni megszűntetni.

Szóval menj vele vissza bőrgyógyászhoz. Lehet egy kenetanalízis vagy tenyésztésre továbbküld. Főleg akkor menj, amikor már jó alaposan megvan nőve. Szépen mond el neki, amit itt is leírtál, ha kell vidd magaddal a képeket és mutasd meg.

2023. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első ránézésre en ilyen ha leég valakinek az orra
2023. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7/8

Köszönöm a válaszodat.

Esetleg tudnál ajánlani egy bőrgyógyászt vagy orvost aki ezzel foglalkozik vagy végez ilyen eltávolítást ?

2023. júl. 16. 07:18
 10/13 A kérdező kommentje:

Már megint elkezdett kidudorodni…

Most kb ugyan olyan allapotban van mint az elozo nyomkodas elott..

Nagyon elvagyok keseredve… :c

2023. júl. 19. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!