Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet, milyenek a...

Véres széklet, milyenek a kilátásaim?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. Pár napja egy vérfoltot vettem észre a székletemen. Az azt követő székletemen ránézésre nem volt semmi, ma reggel viszont megint vért vettem észre rajta. A vér mennyisége nem sok, színe inkább világosabb, nem alvadt, fekete vagy bordó, de nem is rózsaszín vagy nagyon élén piros. Csak a székletemen látszik, törlés közben nincs vér. Egyéb hasi vagy bármilyen más eredetű fájdalmam nincs.

Természetesen elmegyek vele orvoshoz, megnézetem.

Azonban szerintetek mennyi az esélye, hogy komoly baj áll a háttérben? Gondolok itt daganatra,rákra vagy gyógyíthatatlan/nagyon nehezen gyógyítható, rossz kilátású (esetleg halálos) betegségre.

A normális válaszokat megköszönöm!

Mennyire kell aggódnom?



2023. júl. 23. 11:28
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak. Vasárnapi ebédidőben kicsit gusztustalan 😃

Nekem kb 2-3 naponta jön össze a nagydolog. Néha olyan, mintha kést forgatnának bennem. Előfordult, hogy kicsit véres lett a bugyim. Egyszer a wc papir lett élénk piros..

2-3 nap alatt érzem, hogy puffadok, néha érzem,hogy kell budira menni, de semmi.

Egyszer mamámnál voltam 4 napig, ettem, ittam, szülinap volt, és semmi...

Pedig iszom rendesen vizet is.


Na ezzel voltam 2x a dokinál (én irtam az elöbb). Aranyeret mondtak, felirt kenőcsöt, az egyik reparont, a másik nem tudom már. Semmi duma, hogy menjek vissza később.


Ha nekem ez nem rák, vagy hasonló, akkor neked sem ☺️

2023. júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Kicsit hipochonder vagy, nem gondolod?
2023. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
#12es igazad lehet. De hiába, a hasi fájdalom és a verés széklet nem jelent jót.
2023. júl. 23. 12:08
 14/35 A kérdező kommentje:
#9es a hasi fájdalmat a válaszom után vettem észre, azért nem írtam bele az alap kérdésbe
2023. júl. 23. 12:09
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Sima aranyér, ahogy előttem mindenki írta, nyugodj meg. Pár nap kezelés után jó lesz.
2023. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Ha valaki még itt van: mostanra a hasi fájdalom kicsit csökkent, megont volt székletem, állaga rendben volt, és egyáltalán nem volt véres. Ennek most örülök, de nem tudom ennek az egyszer véres egyszer nem-nek mi az oka.
2023. júl. 23. 15:24
 17/35 anonim ***** válasza:
Nekem végbélgyulladás miatt vérzett ott lent, de nekem nagy fájdalmak is társultak mellé. Nyomott, feszített, aludni se tudtam tőle. Volt hogy majdnem elájultam a fájdalomtól. 2 hónap alatt gyógyult meg.. :/ meg is tükrözték a vastagbeleim, mire arra került a sor, semmit nem találtak, mert teljes remisszióba került. ( előtte hasi uh-m is volt, laborok sokasága pl vastagbélgyulladás teszt, az pozitiv lett. Ill széklettenyesztes, meg nagylabor)
2023. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Ja es 28 vagyok,nő. 20 évesen, de a gasztrós mondta, h 28 évesen is nagyon nagyon kis esély van rákra. (Persze benne van, de ne gondolj rögtön erre)

A verzes ha aranyer,ha repedes, ha tályog, ha gyulladas, hol verzik,hol nem.

2023. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Annyira nem fáj a hasam. Amikor előrehajolok és veszek egy nagy levegőt kitágul a hasam és két ponton (a két oldalon, kb. ahol a vastagbél fut) izomlázszerű, tompa nyomást érzek. Ez a tompa hasi fájdalom és a korábbi véres széklet aggaszt.
2023. júl. 23. 20:55
 20/35 anonim ***** válasza:
Ha jo a haziorvosod (pl az enyem szerintem kiemelkedoen jo), csinal analis vizsgalatot kezzel, megtapogatja a hasad. Ha ugy iteli, tovabb utal proktologushoz. A hasi panasz nagyon sokretu lehet. Ibs, gyulladas, chron, fekely, etelallergia, de lehet az is, hogy csupan a harant hasizmaid erzed. Mit ettel mielott ez a panasz jelentkezett? Eros fizikai munka?
2023. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!