Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hosszú idő után kinek állt...

Hosszú idő után kinek állt teljesen helyre a szaglása koronavírus fertőzés után?

Figyelt kérdés

Ezen kérdés alá kérem csak az írjon, akinek kifejezetten hosszú időt, 1, 2 akár 3 évet is igénybe vett, hogy a szaglása rendeződjön és pont olyannak ítélje meg, mint a vírusfertőzés előtt.


Aki arról számolna be, hogy még mindig nem rendeződött a szaglása, annak ott az augusztus másodikán kiírt kérdésem.


Ezt az angol nyelvű cikket ott is megosztottam, a lényege az, hogy az emberek nagy százalékának 2 évet is igénybe vehet mire a részleges szaglásvesztése és torz szaglása rendeződik.


[link]


Magának a szaglóideg regenerációjának még a 3 év sem sok idő példaként, tehát a járvány kezdete óta sem telt el még olyan túlzottan sok idő.



2023. aug. 4. 23:51
1 2
 1/13 Kroms ***** válasza:
1%
Nincs olyan, hogy "vírus". [link]
2023. aug. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kedves tudatlan/troll, nem tudom kinek a felvétele ez, nem hallgatom meg, de majd ha például Kemenesi Gábortól hallok ilyet mint amit írtál, akkor majd elhiszem.
2023. aug. 5. 06:32
 3/13 Kroms ***** válasza:
2%

#2

Nem felvétel, hanem (hangos)könyv, amit 4 orvos írt közösen. Nézz utána: [link]

2023. aug. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A herpatológia is foglalkozik a nyálkahártyákon megtelepedő baktérium törzsekkel, ami hosszútávon a szaglóidegek elfojtásáért is lehet felelős.
2023. aug. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pardon? A herpetológia a zoológia azon ága, amely a kétéltűekkel és hüllőkkel foglalkozik.
2023. aug. 15. 01:16
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Igen, de én herpatológiát írtam és az egészen más.
2023. aug. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Herpatológia alatt is csak álattanos dolgok kerülnek említésre, nem ismert más jelentése a kereső által ennek a szónak.
2023. aug. 15. 18:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Akikkel eddig beszéltem erről és akkor nem éreztek szagokat, nekik egyikőjüknek se jött vissza teljesen. Nekem sem.
2023. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: mikor voltatok covidosak és mennyi ideig tartott amíg semmilyen szagot sem éreztetek?
2023. aug. 25. 09:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Én 2021 nyarán, akkor semmilyen szagot nem éreztem, még az a ecetet, pörkölt kávét vagy benzint sem. Ez tartott kb 2 hónapig, majd lassan hónapok alatt állt vissza a mostani szintre. A munkámban hasznos volt, hogy sokféle műanyagot melegen, a szagáról tudtam azonosítani. Ez szinte teljesen eltűnt. Az adott pillanatban érzem a különbséget, de egy szagra pontosan emlékezni már nehezen tudok.

Másoknak nem tudom milyen, csak hogy hónapokig tartott.

2023. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!