Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus óta furcsa ízünek...

Koronavírus óta furcsa ízünek érzem az ételeket?

Figyelt kérdés

Áprilisban lettem beteg, 2 hétig tartott. Elment a szaglásom, ízlelésem is. A szagokat sem érzem annyira intenzívnek mint régen. Viszont az ízek nagyon furcsák. Van hogy ki kell köpnöm ételt mert biztosan romlott, de mindenki más aki eszik belöle nem ezt mondja. Föleg az édes dolgokkal van bajom, azokat legtöbbször csipösen keserünek érzem, föleg a csokikat. Mintha felforrtak volna és égetnék a nyelvemet. Sokszor romlottnak is gondolom öket, mások meg vidáman eszik. A sós mogyorót is avasnak, sótlannak érzem. Mindenki más szerint ugyanolyan mint volt. Rengeteg ételt kidobok emiatt, nem merem megenni. Pl ma frissen bontott oreo kekszeket dobtam ki mert csípös-romlott volt szerintem. Fogytam is 5 kg-ot a vírus óta.


Mással is volt ilyen? Megjavul ez valaha?


2023. aug. 10. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pont most mesélte egy rokonom, hogy ő azóta sem érez szagokat, egy kollégája meg azóta folyton sz*rszagot érez, de annyira, hogy konkrétan párnaponta hány. Baromi jó kérdés, hogy ezek az anomáliaszerű egyéni esetek mi miatt vannak és elmúlnak-e.
2023. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Bocs, én nem fogok virágnyelven beszélni, 3 év telt el a covid kezdte óta, bőven lett volna ideje mindenkinek tájékozódni, a média is már ezerrel nyomatja az új világrend, Schwab-ék stb témát. Naszóval az van, hogy akár tetszik, akár nem, a covidnál nem volt semmilyen denevér. Vuhanban, ahonnan a vírus indult, van egy koronavírusokkal foglalkozó virológiai labor, onnan származik a covid, magyar cikkek is voltak, 2018-ra már kész volt a vírus. Lényeg a lényeg, az új világrendben mesterséges élelmiszerekre való átállás lesz (már folyamatban van), amire már készítik fel az ember szag és ízérzékét, ezért undorodsz mindentől a vírus óta. Ha javul is, nem fog teljesen elmúlni, nem is nagyon lesz ideje, mert lassan esedékes a következő pandémia és nem csak a vírus, de az oltás is közreműködik...
2023. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
#2 Mutass be kérlek a dílerednek, ebből nekem is kell.
2023. aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, közel 3 éve voltam covidos. A mai napig vannak furcsa "szaglás-hallucinációim". A betegség után egy évig folyamatosan édes szagot éreztem poros helyeken. Mostanában folyamatosan kipufogógáz-szagot érzek, ha nincs egy jellegzetes szag/illat, ami elnyomja.

Alighanem ezzel együtt kell élni.

2023. aug. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
#3 Viccet csinálhatsz az egészből, de akkor sem lesz ez másképp. Lehet a képzeletbeli denevéres mesében hinni 3 évvel később is, meg lehet tájékozódni is. Mindenkinek a saját döntése.
2023. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
#5 Az a baj, hogy az összeesküvés-elméleted ott megbukik, hogy ha ez tervezett lenne, akkor nem elvétve lennének emberek mindenféle fura tünetekkel, hanem megcsinálták volna normálisan, és tömegesen nem éreznénk szagokat-ízeket. Komolyan gondolod, hogy mesterségesen elterjesztettek az egész világon egy vírust, de arra már nem volt eszük, hogy az általad vélt célt ténylegesen megvalósítsák, hanem félig-meddig elbaszarintva sikerült csak a "mesterterv"?
2023. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
#6 Amíg nem érted, nyilván nem látsz benne logikát és baromságnak tűnik. Amíg nem érted, addig számodra összeesküvés elmélet az, ami évtizedek óta nyíltan zajló gyakorlat. Az új világrend (más néven Great Reset vagy Agenda 2030) sincs meg? Azért legalább azzal illene tisztában lenni mára, onnantól meg már könnyebb nem részleteket látni csak, hanem kerek egészet. Ha szeretnél tájékozódni, tudod hol találsz, tudok mutatni: média, parlamentek, kongresszus, konferencia, dokumentumfilmek, dátumozott covid körüli és alatti történések, elszólások stb. Csak azt teszem eléd, ami amúgy is előtted van/történt. Nem kell mögé képzelni semmit, nem kell elméletek gyártani, minden magáért beszél. És mégvalami. Sose becsüld le az ellenséged, eddig minden Schwab-ék terve szerint alakul.
2023. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Jóember, beszélhetsz itt kerek egészről, vagy igazad van, de akkor ez a covid a "mastermind" szándéka és akarata ellenére nem sikerült, vagy ott a logikusabb magyarázat, hogy azért nincs benne rendszer és egyértelműen látható "ív", mert hülyeség az alapfeltételezés. Ha valakik kitervelték, mit akarnak csinálni és mit akarnak elérni, és ha ez a valami az, amit te írsz, akkor nagyon csúnyán nem sikerült nekik. Márpedig ha egy ekkora összeesküvést megszerveztek, azt hinnéd, legalább annyira értenek hozzá, hogy véghez is viszik a dolgot. Persze nem történt itt semmi olyan, amiről te írsz, gallyakba kell kapaszkodnod, hogy a saját elméleted félig értelmes maradjon. Mondod, hogy nem kell elméleteket gyártani, de te legyártottál (vagyis inkább szajkózol) egy elméletet. Amit bármely pontján meg lehet cáfolni, és nagyon igyekezned kell, hogy hihető formában tartsd. Basszus, sok milliárd év evolúciója nem igaz, hogy nem volt elég neked ahhoz, hogy ilyen egyszerű dolgokban használd az agyad, amiről nem akarom elhinni, hogy nincs, csak nagyon titkolni akarod.
2023. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Miért ne sikerült volna a tervük? Bevette az emberiség java, hogy egy kitalált denevér volt a tettes, nem a leellenőrizhető labor, nem? Nem hatott mindenkire ugyanúgy sem a vírus, sem az oltás, mivel nem is az volt a terv. Minden a terv szerint halad továbbra is és Schwab-ék nem is titkolják, hogy mi lesz még. Meg kéne hallgatnod őket. Értem, hogy a legjobb védekezés a támadás, de értelmét nem látom a vitának. Ha a berögzült dolgoknál leragadsz még 3 évvel később is és nem nyitsz afelé, hogy más szemszögből is láss, akkor a te szemszöged nem lesz reális tény, ezt ugye tudod? Ez nem úgy működik, hogy mert én azt gondolom, hogy és akkor az úgy is van. Tudok mutatni más szemszöget, vissza tudlak repíteni a covid körül történt dolgokhoz is. Érdekel?
2023. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sok a kérdőjel, kevés az értékelhető állítás. Az előbb még azt mondtad, az a cél, hogy szintetikus élelemre álljunk át, azért az a terv, hogy senki ne érezzen ízeket-szagokat. Erre mondtam, hogy ha igaz lenne, akkor nem elvétve lenne egy-két ember ilyen problémával. Erre már azt mondod, hogy nem is ez a terv. Igazából én ide nem is kellek, elpingpongozol magadban.
2023. aug. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!