Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus utáni furcsa...

Koronavírus utáni furcsa szagok és ízek mikor múlnak el?

Figyelt kérdés
2021. december 23-án volt az első koronavírusos tünetem, több, mint 1 hónapig nem éreztem ízeket. Utána kb. minden visszajött aztán azután egy hónappal körülbelül, tehát márciusban valamikor elkezdtem egyfajta szagot érezni kb úgy mindennek, aminek erős, főleg fűszeres szaga van. Vonatkozik ez húsokra, fűszeres ételekre, sőt, még a székletem is mindig ugyanolyan kellemetlen szagú. Tudom, az amúgy is kellemetlen, de ez így furcsa. Aztán most május másodika óta pedig érzek még egy szagot, ami pedig inkább a kevésbé erős illatú/szagú dolgoknál van jelen, pl frissen mosott, enyhén mosószeres illatú tányérok olyanok, vagy a yorki kutyám... 13-án kaptam az első oltásomat, Moderna, azóta (talán) az ízek is elviselhetetlenek. Már kb nem tudom megenni a húsokat, ma pörköltet ettem, és hányinger lett a vége. Mikor fog ez elmúlani? Egyáltalán elmúlik?

2021. máj. 18. 14:57
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Jaj de buta vagyok. 2020 december! Kicsit eltévedtem.
2021. máj. 18. 14:57
 2/21 anonim ***** válasza:
5%
Majd ha beoltatod magad!
2021. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Nekem november végén volt. Többször voltak hetek, amikor nem éreztem szagokat. Az eddigi kedvenc gyümölcsös illatok mind orrfacsaró büdösek. Az ízek is mutálódtak. Pl olyanok meg felerősödtek, amiket eddig nem éreztem. Én is már várom, hogy elmúljon, de attól tartok, hogy tartós lesz.
2021. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: már beoltattam magam az elsővel:/
2021. máj. 18. 15:07
 5/21 A kérdező kommentje:
Második: nekem az édes illatok többnyire rendben vannak. Ételekből is már csak szinte azt tudom enni, mert azok maradtak a régiek. Ha ez úgy lesz tartós, hogy örökre, akkor inkább ne is érezzek semmit, mert az, hogy nem tudok a konyhába bemenni vagy a hűtőt kinyitni undor nélkül, az elviselhetetlen lenne egy életre :(
2021. máj. 18. 15:09
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 7 hónap kellett hozzá, a második pfizer oltás után szinte rögtön megjavult az orrom.
2021. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat! Tudom, de a te válaszod nem erről szólt, te barom... akkor úgy is kifejezheted magad, hogy “majd ha a második adagot is megkaptad”. Olvastam, hogy volt akinek az első után elmúlott, ebben reménykedtem én is.
2021. máj. 18. 15:11
 8/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: jaj de jó! Öröm ezt olvasni.
2021. máj. 18. 15:11
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Ne már

Én tavaly novemberben kaptam el, kb februártól érzek valami furcsa fűszeres szagot sokszor, más nemtudja elkébzelni miről beszélek

2021. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Nekem is kb onnantól vált állandóvá. Először 3 hétig semmi illatot nem éreztem, az egy furcsa világ volt. Nem éreztem csak a szagáról, hogy milyen meleg a kaja. Olyan volt, mint amikor filmet nézek. Így furcsa leírni, de ilyesmi volt. Aztán furcsa szaga volt mindennek, de bár éreztem. 1 hónap múlva megint elment 2 hétre, aztán visszajött és stagnál így.
2021. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!