Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem furcsa nektek ez a kétirán...

Nem furcsa nektek ez a kétirányú, egymásnak ellentmondó kommunikáció?

Figyelt kérdés

Oltasd be magad, mert a vakcina megvéd a súlyos betegségtől. De: harmadik oltás kell, mert a kórházba kerültek statisztikái alapján az oltás nem véd meg a kórházba kerüléstől.

[link]

[link] (Wales-ben a kórházban ápoltak 87%-a be van oltva.)



2021. szept. 25. 10:01
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
30%
Akkor szűrdd le a megfelelő konzekvenciát.Én már leszűrtem és nagyon jól döntöttem
2021. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
55%

Ez így önmagában nem ellentmondás, mert ez nem egy kanyaró elleni oltás, senki nem mondta, hogy 1(-2) oltás életre szóló védelmet ad majd.

(Más kérdés, hogy ugyan lényegesen kisebb eséllyel, de azért oltottan is lehet lélegeztető gépre kerülni vagy meghalni (post covidos tartós szervkárosodásokról nem is szólva), szóval sokkal károsabb, hogy azt kommunikálják, hogy aki oltott, azt már nem érheti semmi baj, akármilyen felelőtlenül is viselkedik)

2021. szept. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
72%

Miközben az igazolt Covid fertőzések száma hasonló Wales-ben, mint tavaly téli csúcs idején, a halálozások száma jóval kisebb, a kórházi felvételek száma jóval kisebb.

Eközben az átoltottság igen magas, különösen az idősek körében.

Ha csak azt nézed, hogy a kórházba kerültek hány százaléka oltott, akkor persze, hogy rossznak tűnik. Ha számításba veszed, hogy mára szinte mindenki oltott, és jóval kevesebben kerülnek kórházba, már jóval nehezebb azt kihozni belőle, hogy az oltások nem működnek.


Itt egy táblázat a kórházi felvételek napi számáról:

[link]

2021. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 krwkco ***** válasza:
52%

"Nem furcsa nektek ez a kétirányú, egymásnak ellentmondó kommunikáció?"

Az élet jelenségei számokban kifejezve nem olyan egyszerűek, mint, hogy 1+1=2.

Nézzük a bbc link ábráit:

60 éven felüliek

100 ezerből 90 ezer van 2x beoltva, 10 ezer nincs.

A 90 ezerből 122 van kórházban (0,14%). A 10 ezerből 63 (0,63%).

60 éven aluliak:

100 ezerből 48 ezer van 2x beoltva, 52 ezer nincs.

A 48 ezerből 13 van kórházban (0,027%). Az 52 ezerből 46 (0,088%).

A 2x oltás kb negyedére csökkentette a kórházba kerülés valószínűségét az oltatlanokkal és egyszer oltottakkal összehasonlítva.

(Az alacsony százalékok senkit ne tévesszenek meg. Ezek csak a MOST kórházban levők. Nem a kórházba kerülés esélye a teljes járvány alatt.)

2021. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
33%
Meg vallom őszintén, hogy azért járok ide olvasgatni, hogy ámuljak-bámuljak,ahogy az oltás pártiak, kovidrettegők próbálják védeni a védhetetlent, megmagyarázni a megmagyarázhatatlant 😂
2021. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
19%
Igaz 5-ös!Én is le lettem pontozva a sárga földig és olyan jót nevettem rajta XD
2021. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
39%

#5

Inkább ezt magyarázd ki, ha annyira okos vagy. Az USÁ-ban, ahol a hozzád hasonlóból több van, mint Wales-ben, az alacsonyabb átoltottságú államokban jóval magasabb a covidos kórházi felvételek és halálok aránya.


[link]

2021. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 krwkco ***** válasza:
43%

#5

"az oltás pártiak, kovidrettegők próbálják védeni a védhetetlent, megmagyarázni a megmagyarázhatatlant"

Tudom, REMÉNYTELEN bármiről érvelni a hozzád hasonlóaknak. Hiszen a 4-es hozzászólásomhoz osztani kell tudni! Sőt érteni, hogy mit jelentenek a százalékok! Nem is a COVID oltáselleneseknek írtam a 4-est, hanem azoknak, akik szeretnének a kérdésben tájékozódni.

2021. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
42%

#8

Van egy Ronald Reagennek tulajdonított idézet: "Ha magyarázol, vesztésre állsz."

A vírustagadók jönnek, benyögnek valami rövid és velő állítást, mi érdemben megmagyarázzuk, ők kijelentik, hogy mennyire nyerésre állnak, érdemben nem reagálnak, majd két kérdéssel odébb megismétlik ugyanazt a rövid és velős marhaságot.

2021. szept. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
53%
Nehéz végigolvasni a cikket igaz?
2021. szept. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!