Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja a nem gyógyuló...

Mi okozhatja a nem gyógyuló betegséget?

Figyelt kérdés
Körülbelül 20 nappal ezelőtt meghűltem, de aztán a helyzet gyorsan rosszabb lett. Tüszős mandulagyulladás, láz, nátha, később nagyon erőteljes köhögés. Kaptam 10 napra antibiotikumot. Enyhültek a tünetek, úgy éreztem rendben kezdek lenni. Azonban az antibiotikum szedése végén újra arra azt éreztem, hogy rosszabbodik. Nagyon legyengültem. Elmentem orvoshoz, de azt mondta, hogy nem kell aggódni, ha rosszabbodik akkor jöjjek vissza. Azóta még rosszabb. Nagyon gyengének érzem magam, nem tudok fizikai munkát végezni, este a köhögés vagy a torkom miatt felkelek. A karjaim és a lábaim extrán gyengék. (A barátom a Fishing on Orfű fesztiválon elkapott valami vírust. Ő kétszer kapott antibiotikum kúrát, de ő sincs teljesen jól, bár most épp jobban mint én.)

2023. aug. 12. 01:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%

Szia!

Amennyiben valóban tüszős mandula gyulladásról volt szó, lehet, hogy olyan kórokozó okozta, amely az általad szedett antibiotikumra ellenálló volt, vagy nem kellő ideig tartott az antibiotikus kúra. Bár a tüszős mandulagyulladások 90%-át a S. pyogenes nevű baktérium okozza, mely jól reagál penicillin származékokra, szóba jöhet akár a Chlamydia is, vagy egyéb más baktérium.

Picikét problémásabb a helyzet, ha mondjuk abszolút rezisztens volt a kórokozó, vagy késve kezdődött a terápia, és a kórokozó a toxin termelő fajtából való volt, és okozott például vesekárosodást, vagy “csak” szívizom-gyulladást (lásd reumás láz), bár a torokpanaszok megszűntek.

Mindezektől függetlenül az esetlegesen nem eradikált kórokozók gócként ráadásul tovább ledálhatják az immunrendszert.

Valamivel gyakoribb, és talán “ártalmatlanabb”, amikor a mononucleosist nézik tévesen tüszős mandulagyulladásnak (elmarad a Strep-teszt pl., és az orvos csak egy pillantást vet a mandulákra, esetleg a nyirokcsomókat sem vizsgálja), és adják rá az antibiotikumot feleslegesen, mivel ezt az EBV (Epstein-Barr-vírus) okozza. Ez vírusszerológiai vizsgálattal kideríthető.

És persze vannak sokkal „veszélytelenebb” okok, pl. vashiány, vitaminhiány, mely szintén az immunrendszer alulműködését eredményezi, következményesen a nehezebb gyógyulást. Bármi is az ok, én végeznek egy vírusszerológiát, torokváladék leoltást, egy vérképet, vizeletet, EKG-t, mérni kéne egy ASO-titert, szóval, revideálnám ezt az egész dolgot. Ezeket a vizsgálatokat háziorvosi szinten is meg kell tudni kérni, illetve egy részüket el kell (kéne) tudni végezni. Gyógyulgass!

2023. aug. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Tipikus tüneteit produkáljátok a koronavírusnak. Az antibiotikum is azért határtalan, mert vírusos eredetű a betegség. Tesztet nem csináltak?
2023. aug. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
30%
Első. Akkor most legyél szíves a beteget a saját rendeléseden az általad indikált vizsgálatokra beutalókkal ellátni. Ott a felhő. Lehet e beutalót írni.
2023. aug. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem, nem csináltak koronavírus tesztet. Most visszatért a nagyon erőteljes köhögés (ami az antibiotikum szedése utáni "gyógyulás" fázisban volt) és továbbra is extrém gyengének érzem magam.(Ami amúgy egyáltalán nem jellemző rám.)
2023. aug. 12. 09:49
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Kérj egy vétvételt.

Vannak amúgy ilyen elhúzódóbb vírusok sajnos, pihenj, szedj D vitamint, ne találkozz nagyon emberekkel.

2023. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%

Covidos vagy.


Tipikus tünetek: köhögés, gyengeség, utóbbi nálam hónapokon át fennállt, de barátom 2,5 hónapon át még köhögött. Egy fesztiválon meg főleg benyalható.


Ez van, sajnos, majd kiheveritek idővel. :(

2023. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%

Bármi is az ok, én végeznek egy vírusszerológiát, torokváladék leoltást, egy vérképet, vizeletet, EKG-t, mérni kéne egy ASO-titert, szóval, revideálnám ezt az egész dolgot - egyes, neked lementek otthonról, vagy csak egy túlokoskodó rezidens vagy :D, aki hírből nem ismeri a magyar egészségügy működését.


Egy vírusos megfázás miatt senki nem vár heteket-hónapokat egy EKG-ra. Hát, persze.

2023. aug. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%
Túlokoskodó rezidens két szakvizsgával, melyek közül az egyik infektologia te személyeskedő kis hülyegyerek, ki szólt hozzád? Hány félrekezelt mononucleosist láttál már tons. foll. dg-al? És nem, nem egy sima megfázás után kell ezeket a vizsgálatokat elvégezni, hanem ha a beteg állapota nem javul. Idióta.
2023. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Ja, és ha bármi közöd lenne az eü-höz, tudnád, hogy endocarditis, billentyűvegetáció kialakulhat strep infectio után, plusz glomerulonephritis, ja, és az EKG-ra nem kell hónapokat várni, mert minden háziorvosi rendelő kötelező tartozéka. Az, hogy nem csinálják meg, mert lusták, más kérdés.
2023. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hármas: akkor most te legyél szíves hallgatni, majd ha a beteg / kérdező megkér engem, hogy segítsek, akkor majd tudom, mit fogok tenni. Nehogy már egy teljesen kívülálló idegen akarja nekem itt az észt osztani, hogy nekem mit kellene csinálnom egy anonim platformon. Picit vegyél vissza!
2023. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!