Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja a nem gyógyuló...

Mi okozhatja a nem gyógyuló betegséget?

Figyelt kérdés
Körülbelül 20 nappal ezelőtt meghűltem, de aztán a helyzet gyorsan rosszabb lett. Tüszős mandulagyulladás, láz, nátha, később nagyon erőteljes köhögés. Kaptam 10 napra antibiotikumot. Enyhültek a tünetek, úgy éreztem rendben kezdek lenni. Azonban az antibiotikum szedése végén újra arra azt éreztem, hogy rosszabbodik. Nagyon legyengültem. Elmentem orvoshoz, de azt mondta, hogy nem kell aggódni, ha rosszabbodik akkor jöjjek vissza. Azóta még rosszabb. Nagyon gyengének érzem magam, nem tudok fizikai munkát végezni, este a köhögés vagy a torkom miatt felkelek. A karjaim és a lábaim extrán gyengék. (A barátom a Fishing on Orfű fesztiválon elkapott valami vírust. Ő kétszer kapott antibiotikum kúrát, de ő sincs teljesen jól, bár most épp jobban mint én.)

2023. aug. 12. 01:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ugyan személyeskedni én nem személyeskedtem, de továbbra is javaslom, a beteg saját rendeléseden történő ellátását. Háziorvosként nekem legalábbis elegem van, a hozzád hasonló kollégákból akik két mondatban leírják a betegnek, hogy az atyaúristen vizsgálata is kell, úgy hogy sokszor meg sem vizsgálják a beteget, semmit nem tudnak a betegről, de beutalót persze adni luxus, mert ott dolgozni is kellene.


A beteg állapotáról állapodjunk meg abban, hogy semmit nem tudsz, ellenben a háziorvossal, aki látta a beteget.

Az EKG önmagában meg semmit nem ér. Teljesen negatív EKG mellett bőven lehet endocarditise, vegetációt meg TEE nélkül nem tudsz kizárni. Szóval ha már az endocarditis felmerül lehet EKGt csinálni, de ígyis-úgyis kardiológia fog kelleni.



Első körben, egyébként talán MEG KELLENE VIZSGÁLNI a beteget.

2023. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11%
Egyébként, hogy szakorvosként értsd mi itt a probléma. Az ilyen tanácsok rendszeres konfliktusforrást tudnak generálni a rendelőben, mert nem feltétlenül értünk egyet, a kérdező meg fog menni a kis listájával a kollégához, hogy ő ide meg ide kér beutalót... Bocs oda adunk beutalót, ahova szerintünk kell.
2023. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Egyébként én sem szoktam leírni a szakorvosnak, hogy utalja tovább a beteget mondjuk koronra, mert feltételezem, hogy a kardiológus nem hülye és vizsgálat után el tudja dönteni mit is kellene tennie.
2023. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kérdező azt kell csinálni, hogy hétfőn fel kell hívni a háziorvosodat, el kell mondani, hogy még mindig nem vagy jól, kérni kell hogy legyen szíves megvizsgálni, meg udvariasan lehet kérni egy labort meg egy EKGt, mert amit az első írt egyébként korrekt. Az más kérdés, hogy a kolléga teljesen semmibe veszi és kiszolgáló személyzetnek tekinti a háziorvosokat, szokás szerint.
2023. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, még egy javaslat, kaptál egy ajánlatot, én biztosan élnék vele. Első felajánlotta, hogy kivizsgál. Írj neki privit!
2023. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
Ki a frász írt bármi rosszat a haziorvosokra?? Egy szóval nem bántottam őket! Egy kérdés merült fel, amelyre —miután te is írtad, hogy látatlanban nem lehet diagnosztizálni—adtam pár lehetséges választ; nyilván nem az összeset, de a leggyakrabban ezek szoktak előfordulni.
2023. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Igen, csak ez a tanács a háziorvosnál fog lecsapódni, beteg bejön, és diktál és elvárja hogy mint Dr. Bubó adjam a beutalókat, holott lehet, hogy vizsgálat alapján totál nem indokolt amit kérsz, vagy legalább egy labort szeretnék nézni, mielőtt pl. leoltogatni elkezdenék.


Egy példa, krónikus periorbitális oedema miatt elküldem a beteget szemészetre. Beteg úgy jött vissza, hogy zéró terápiás javaslat 2024-re kapott egy orbita MR beutalót, meg okos kolléga leírta, hogy legyen kardiológia, nefró, meg endokrinológia konzi. Beutalót MRen kívül semmire nem adott. Kardiológián egy héttel korábban volt a beteg, volt friss laborja jó GFRel jó vizelettel és volt egy folyamatban lévő endokrinológiai kivizsgálása. Csak éppen a leleteket is lusta volt a kedves kolléga megnézni.

2023. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Fejlemény: ma voltam háziorvosnál, kaptam egy három napos antibiotikumot. Azzal mentem oda, hogy durva köhögési rohamaim vannak. Megvizsgálta a torkomat és a tüdőmet meghallgatta, de azt mondta nem lát semmit. Most megnéztem a torkomat (miután volt egy durva köhögési rohamom és kicsit véres cucc jött fel), és az egyik oldalon tüszős mandulák vannak, a másik pedig undorítóan gennyes. Holnap megpróbálok elmenni fül-orr gégészhez.
2023. aug. 14. 22:29
 19/20 anonim ***** válasza:
Továbbra is jobbulást kívánok!
2023. aug. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta Kérdező?
2023. szept. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!