Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kell e minden orrfújás után...

Kell e minden orrfújás után kezet mosni?

Figyelt kérdés
Nyilván ha nem otthon vagy és nincs közelben mosdó, ez nem megoldható de ha otthon vagyok, és nem vagyok náthás csak simán folyik az orrom néha akkor minden alkalommal kell utána kezet mosni? Ennyiszer nem szoktam kezet mosni, de félek nehogy valami baci maradjon a kezemen mégis. Más hogy van ezzel? Mostok kezet minden orrfújás után ha otthon vagytok? De ha nem otthon vagyok általában nedves törlőkendő helyettesíti de sokszor az sincs. Nyilván higiénikus, hogy kezet mosunk utána de úgy érzem nálam ez kicsit sok és fárasztó minden alkalommal felugrani és kezet mosni amint megtörlöm az orrom. Meg sokszor használom a számítógépet és ha nem mosok kezet, tartok tőle, hogy valami ott marad az egeren, billentyűzeten stb...

2023. szept. 1. 17:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Venni kell ha van pénzed és a zsebedbe, táskádba rakni. Én valamilyen műanyagtartó féleségbe szoktam egy köteggel belegyömöszkölni.
2023. szept. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Kérdés ha 1x nem mostma kezet utána akkor lehet bajom tőle? Egyszer elfelejtettem de eddig mindig mostam utána...lehet bajom ha szopok ujjat is néha (igen gáz de e zvan)
2023. szept. 1. 22:58
 13/14 anonim ***** válasza:

Az orrod és a szád hátul összeköttetésben van, az orrváladék hátul lecsorog a garatba és lenyeled. Ez egy normális folyamat. Szóval ha orrfújás után a kezeden is marad, aztán azt újra benyalod, semmi bajod nem lesz tôle, hiszen amúgy is nyeltél már belôle.

Kezet mosni azért kell, hogy ne koszos kézzel tapogass össze mindent, mert akkor mások elkaphatnak tôled valamit. És remélem ujjszopás után is kezet mosol. Nyálas kézzel tapogatni össze mindent ugyanannyira nem higiénikus és fertôzésveszélyes, mint taknyos kézzel.

2023. szept. 6. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hátraszívod, kiköpöd - a zsebkendő előtti időszak bevált módszere. És nem kell kezet mosnod :) Üdv!
nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!