Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, a TSH-m 10,4. Ettől lehet ilyen durva hajhullásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22 éves nő vagyok, augusztus elején voltam vérvételen, ami kimutatta hogy pm. alulműködésem van. Már évekkel ezelőtt is magasabb volt az érték a normálishoz képest, de sose ment 4.7 fölé.

Tavaly 4.6 volt az érték és a T3, valamint a T4 normál tartományon belül voltak, viszont a legutóbbi vérvételen a T4 is magasabb volt kicsit.

Az utóbbi hónapokban szörnyen hullik a hajam, kicsit mintha híztam is volna (nem látványos, mert magas vagyok és vékony az alkatom, de egy-két nadrág mintha kicsit szorítana).

Ma mostam hajat, elborzadtam. Minden egyes alkalommal amikor beletúrok a vizes hajamba, legalább 10 hajszál a kezembe marad.

Nagyon dús és szép volt régen a hajam, szerencsére még nem vagyok azért kopasz, de nagyon aggódom hogy az leszek...

A lakásban mindenhol ott a hajam, még a szekrény tetején is..

Emellett tapasztalok enyhe étvágytalanságot is, ami azért fura, mert ennek ellenére híztam egy kicsit.

Amint lesz időm, megyek vissza a házidokihoz és kérek beutalót az endokrinológiára.

Nyugtassatok meg, addig ugye nem fog kihullani az összes hajam??


2023. szept. 5. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy fog. Ezer tünete van a pm alulműködésnek, még ha ennyivel megúszod, örülj. El kell menni valóban egy endokrin vizsgálatra, gyógyszerrel tökéletesen be lehet állítani az értékeket.
2023. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :) Ha kapok rá gyógyszert akkor elmúlik a hajhullás és megáll a hízás is?
2023. szept. 5. 21:33
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy szoktam izzadni is, néha fázok, ráz a hideg, meg időnként forrónak érzem a bőröm. Szerintetek ez is amiatt van?
2023. szept. 5. 21:34
 4/16 anonim ***** válasza:
Hizas, almossag, hajhullas, szekrekedes pl a tunetek.
2023. szept. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hormont kell szedned, es vervizsgalattal idonkent ellenorzik.
2023. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hogy vagy megàllt a hajhullàs?
nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Még sajnos nem állt meg, nemsokára megyek endokrinológiára. Az ultrahangon azt mondták hogy szedjek szelént, minden nap beveszek egyet, viszont változás még nincs. Szerves szelén, az orvos szerint ez hasznosul a legjobban, de kell kb 2-3 hónap hogy legyen eredménye.
dec. 1. 22:31
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tegnap kezdtem el szedni az Euthyrox nevű gyógyszert. 50 mikrogrammos, 6 hét múlva kell mennem vérvételre ahol nézik az antiTPO-t, TSH-t, T3/T4 hormonokat. Az orvos azt mondta hogy ennyi idő alatt normalizálódnia kell az értékeimnek.
dec. 14. 10:41
 10/16 anonim ***** válasza:

Èn 9 es tsh ra 75 mcg ot szedek...

Mèg mindig hullik a hajam

Neked?

dec. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!