Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, a TSH-m 10,4. Ettől lehet ilyen durva hajhullásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22 éves nő vagyok, augusztus elején voltam vérvételen, ami kimutatta hogy pm. alulműködésem van. Már évekkel ezelőtt is magasabb volt az érték a normálishoz képest, de sose ment 4.7 fölé.

Tavaly 4.6 volt az érték és a T3, valamint a T4 normál tartományon belül voltak, viszont a legutóbbi vérvételen a T4 is magasabb volt kicsit.

Az utóbbi hónapokban szörnyen hullik a hajam, kicsit mintha híztam is volna (nem látványos, mert magas vagyok és vékony az alkatom, de egy-két nadrág mintha kicsit szorítana).

Ma mostam hajat, elborzadtam. Minden egyes alkalommal amikor beletúrok a vizes hajamba, legalább 10 hajszál a kezembe marad.

Nagyon dús és szép volt régen a hajam, szerencsére még nem vagyok azért kopasz, de nagyon aggódom hogy az leszek...

A lakásban mindenhol ott a hajam, még a szekrény tetején is..

Emellett tapasztalok enyhe étvágytalanságot is, ami azért fura, mert ennek ellenére híztam egy kicsit.

Amint lesz időm, megyek vissza a házidokihoz és kérek beutalót az endokrinológiára.

Nyugtassatok meg, addig ugye nem fog kihullani az összes hajam??


2023. szept. 5. 21:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hullik még, mivel 2 napja kezdtem el szedni a hormont. Az orvosom szerint mérséklődni fognak a tüneteim a rendszeres napi szedéssel. Pár hét múlva újra jelentkezek, ha tudok bármi pozitívat mondani, de hiszek a gyógyulásban. Ha kevés az 50 mkg, akkor emelni fogjuk az adagomat, de egyenlőre semmi érdemlegeset nem tudok mondani.
dec. 15. 00:14
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia hogy vagy?
jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Változást még nem észleltem, de szedem a hormont töretlenül. Megyek majd vérvételre de még nem fogyott el az első doboz gyógyszerem, azt be kell szednem mindenképp
jan. 5. 22:40
 14/16 A kérdező kommentje:
Jaa és még annyi, hogy pár hete székrekedésem van, pedig már szedem a hormont. Tegnap voltam szempillaépítésen és közölte a pillásom hogy kicsit hullott a pillám és a szemöldököm is. Eddig ilyen sose volt, 3 éve viselek műszempillát, ő is azt mondta hogy hormonális dolog lehet a háttérben
jan. 5. 22:51
 15/16 anonim ***** válasza:

Ezek mind emiatt vannak. Ne rémülj meg, nem fog az összes szempillád kihullani, de erősen megritkult esetemben is.

Székrekedes tipikus. Sajnos en ezzel évek ota küzdök,szoktam időnként székletlazító szirupot inni.

jan. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!