Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az epilepszia mennyire súlyos...

Az epilepszia mennyire súlyos betegség?

Figyelt kérdés

2023. szept. 18. 12:39
A kérdező szavazást indított:
Nagyon súlyos
Súlyos
Közepes
Kicsit
Egyatalan nem az
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az epilepszia mértékétől a rohamok számától függ.

Van egy kisfiú az ismeretségemben, akinek napi 40 körüli rohama van.

És volt egy munkatársam, aki egyszer az udvaron kapott rohamot (nem is tudta, hogy beteg) és gyógyszerrel teljesen karban tartották.

2023. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

#1


És a napi 40x rohamos ismerősöd mit dolgozik vagy hogyan tartja el magát? Milyen életet él?


Nem bántásként, hanem érintettként kérdezem, mert a válaszod nem kell tovább magyarázni, a súlyosságtól függ a mértéke.

És sajnos van olyan, aki mindenre alkalmatlan. És persze a másik véglet is.

2023. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2, az #1 írja, hogy kisfiú, tehát még nem kell dolgoznia, eltartania magát. Remélhetőleg később majd javul.
2023. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaa, azon valahogy átsíklottam... Elnezest.

Kisgyermekkorit ki lehet nőni. Ilyennel találkoztam. De ez a szám nem kecsegtető, valljuk be.

2023. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljes mértékben személyfüggő, nincs két egyforma eset. Lehet, hogy valakinél annyira súlyos az epilepszia, hogy gyógyszerek mellett is folyamatosan vannak rohamai, és a kognitív képességei is sérülnek.


És itt vagyok én, akinél szerencsére minden a lehető legjobban alakult. Kislányként, kb. 8 évesen diagnosztizálták nálam. Hamar beállították a gyógyszereim, és egy-két évvel később már teljesen tünetmentes voltam. Tizennyolc éves korom óta gyógyszert sem kell szednem, azóta is minden rendben hála az égnek. Elég valószínű, hogy kinőttem :) Most 32 éves vagyok, simán csápolok bármilyen koncerten a legelső sorban, ami 10 éve számomra még lehetetlen küldetésnek tűnt.


Kívánom mindenkinek, hogy hasonlóan jól alakuljon a gyógyulása :)

2023. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyes voltam!

Az ismerősöm kisfia 9 éves most. Hosszabb ideig volt vele otthon, de most már speciális iskolába jár. Az anyuka addig óvónőként dolgozott. Pár éve nyitottak Szolnokon egy Pihenőszigetet "kacifános gyerekek" számára, hogy akik hasonló helyzetben vannak, ők is "pihenhessenek 1-2 napot. Ill. ha van másik gyerkőc, akkor rá is több időt tudjanak fordítani a szülők.

Nekik is van egy pár évvel idősebb lányuk így tudják, hogy milyen nehéz a szülők élete. Összesen 12 hétvégén tudnak nyitva lenni (ennyi támogatást kapnak), de ez is nagy segítség a családoknak.

Az apuka dolgozik és a nyagyi rngeteget segít nekik.

2023. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fsb1000 válasza:
100%
Sok szerencsét és tünetmentes életet.
2023. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!