Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Minden eredményem rendben,...

Minden eredményem rendben, vérképem rendben, viszont folyamatosan romlik a beszédem és a járásom. Ataxia gyanú de nem bizonyított. Milyen orvoshoz forduljak még? A letező összes vizsgálaton voltam.

Figyelt kérdés

2023. szept. 29. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Neurológusnàl is voltál? Akkor ki mondta az ataxia gyanút?
2023. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Az ataxia egy tünet nem egy betegség
2023. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Semmelweis Klinikán a ritka betegségekkel foglalkozó osztályon is jártál már?

Engem most küldtek oda, mert én is már minden mást megjártam, (neurológia, immunológia, mindenféle speciális labor, MRI, reumatológia, röntgenek, EMG, stb), és nálam is minden rendben. A kezeim, lábaim gyengék, zsibbadnak, az ujjaimat nem tudom délelőttönként behajlítani, fájni is szoktak.

2023. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Konzultáj a kezelő orvosoddal! Már ha van ilyen! De ha külön nincs kezelő orvosod, akkor a házi orvosodat keresd fel a jelenlegi leleteiddel! És majd a házi orvosod tovább utal! Már ha van hová tovább utalnia!
2023. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Neurológusnál is. Semmelweisen kb ráintettek, hogy az. A ritka betegségekkel foglalkozó osztály aztmondta lehet az, de nemtudni melyik fajta konkrétan. Senki nem tesz semmit. Van egy spec. vér kivizsgálás ami engedélyeznie kell az államnak. Ez első körben el lett utasítva…
2023. szept. 29. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:
ALS gyanu nem merült fel?
2023. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lumbálás is volt. Az csak kimutatta volna…
2023. szept. 29. 20:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ALS (amyotrofikus laterálszkleróz) diagnózisát általában egy szakorvos végzi, általában neurológus. A diagnózis felállításához a következő lépéseket végezhetik el:


Kórtörténet és fizikális vizsgálat: Az orvos először részletesen megbeszéli a páciens kórtörténetét és a tüneteit. Ezután végigvizsgálja a beteget, hogy észlelje az izomgyengeséget, izomrángást vagy más neuromuszkuláris tüneteket.


Elektromiográfia (EMG) vizsgálat: Az EMG segítségével elektromos aktivitást mérnek az izmokban és az idegekben. Az ALS-es betegeknél jellegzetes EMG-eltéréseket lehet észlelni.


Idegsebészeti vizsgálatok: Az idegek és az izmok további vizsgálatára lehet szükség, például az idegvezetési sebészeti vizsgálatok vagy az izom-ideg biopszia.


Képalkotó vizsgálatok: Az ALS diagnózisához gyakran végzik el a koponya- és gerinc MRI-vizsgálatát. Ezek a vizsgálatok segítenek kizárni más okokat, amelyek hasonló tüneteket okozhatnak.


Vér- és laboratóriumi vizsgálatok: Az ALS diagnózisát megerősítő laboratóriumi tesztek általában nincsenek, de a kivizsgálás során más betegségeket is ki lehet zárni.


Fontos megjegyezni, hogy az ALS diagnózisa néha időigényes és kizárólagos kizárásokon alapul. Az ALS egy ritka betegség, és a tünetei más neuromuszkuláris vagy idegrendszeri rendellenességekkel is összefügghetnek, így a diagnózis felállítása sokféle vizsgálatot és kizárólagosítást igényelhet.

2023. szept. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!