Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen orvos foglalkozik a...

Milyen orvos foglalkozik a magas vérmyomással?

Figyelt kérdés
nov. 24. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
pl. belgyógyász, vagy kardiológus. De annyira általános népbetegség ez, hogy simán felír neked gyógyszert a háziorvos is.
nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mondjuk azért jó lenne ha megvizsgálna egy hozzáértő is, lehet nem is kell gyógyszer csak egy vizsgálat
nov. 24. 10:50
 3/9 A kérdező kommentje:
kellhozzá beuta ló?
nov. 24. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Kell.
nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Először menj el a háziorvoshoz és vele megbeszéled mit szeretnél, csak az a baj, hogyha pl. kardiológiára akarsz menni, akkor az sok idő, plusz a vizsgálatok amiket kér. Nekem kardiológus írta fel a gyógyszereket, csinált mindenféle vizsgálatot előtte.
nov. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is javaslom a kardiológiát. Nekem a háziorvos írt fel gyógyszert, de utána a kardiológus elmondta, hogy nem jót írt fel számomra. Plusz volt teljes kardiológiai vizsgálat, ami sose hátrány.
nov. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mennyire magas? Mert ha annyira, akkor lehet jobban jársz, ha hétfőn felírja a háziorvos a gyógyszert, mintha még hetekig-hónapokig magas maradna, míg a szakorvos fogad.
nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Először vezess otthon vérnyomásnaplót kb egy hétig, napi 2-3 mérés legyen benne , az időpont is, és az is, ha sejted mitől ugrott még jobbam fel , akkor azt is: futottam, rossz hírt kaptam, stressz ért, stb .

A háziorvosok többsége tud ABPM et csinálni ( 24 órás mérés).

Tud laborba, szemészetre utalni.

Ha az ABPM alapján kell, beutal cardiológushoz is.

Ott hosszú a várólista, úgyhogy előtte már kezelhet. Tudd, hogy rengeteg életmódi oka is van, ha elég elszánt vagy, azokon is jó dolgozni.

Gyógyszert a háziorvos ír neked, már a heti adatok, vagy legkésőbb a 24 órás alapján.

nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát 140-150közötti

jó majd felírom

nov. 24. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!