Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az autizmus spektrumzavart...

Az autizmus spektrumzavart mennyire lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Valószínű hogy autizmus spektrumzavarom van,elvileg magasan funkcionáló autista lehetek,mennyire korlátozhat ez az életben?

mennyire lehet kikezelni?lehet egy komoly vállalkozásom vagy csak úgy tudok majd dolgozni ha megmondják mit csináljak?mire számíthatok?most eléggé magam alatt vagyok ez végett..

tanulás,koncentráció,motiváció,kitartás,szorongás,depresszió ezekkel vannak problémáim,ezért jelentkeztem kivizsgálásra.



nov. 24. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

"mennyire korlátozhat ez az életben?"

. Erre a kérdésre hogyan tudnánk pontosabb választ adni nálad?


Ne diagnosztizáld magad, végképp ne hatalmasodjék el rajtad az "autizmustudat", hogy most akkor azon gondolkodj, miben gátol az egész.

nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most gondolkodj el ezen... "úgy tudok majd dolgozni ha megmondják mit csináljak?" Most is csak úgy tudsz élni, úgy tudod ellátni a mindennapi teendőidet, ha megmondja más, hogy mit kell csinálnod? Ha a mindennapi életben önálló vagy, akkor kár ezen aggódnod. Ha most önálló vagy és rendben vagy, akkor attól még, hogy diagnosztizálnak valamilyen betegséggel, nem fogsz megváltozni egyik napról a másikra. Ha most önálló vagy és eltudod látni magadat, akkor hiába diagnosztizálnak, semmi sem fog megváltozni csak a diagnózis létrejötte miatt.
nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első azért írtam így ki hogy ha valaki autista megírja tapasztalásait,és hogy mennyire elboldogul az életben.


Utolsó igazad van,és köszönöm,de az a baj hogy nem vagy nagyon nehezen tudom ellátni magam,nem mozdulok ki a 4 fal közül a munkámat tudom teljesen egyedül is csinálni a fizetést úgy utálják,a környezetem meg segít(bolt,ügyintézés sbt)tehát nem igazán vagyok önálló,utóbbi években már a munkámat is nehezebben tudom elvégezni ezért is jelentkeztem kivizsgalásra

Köszönöm a válszokat.

nov. 24. 18:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg, ha rosszabbodik, akkor nem az autizmus a gond, nem az a fő probléma. Sokszor jár együtt szorongással, depresszióval, ami sokkal inkább akadályoz az életben, viszont nagyon is kezelhető.


A ADHD és az autizmus esetén is tanulhatsz technikákat, amivel segíthetsz magadon.

nov. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Még egy: az autizmus nagyon különböző súlyosságú lehet. A súlyos formákban nem képes az illető az önellátásra. De ha súlyos autista lennél, már tudnál róla. Inkább az esetleges autizmus vagy adhd talaján kialakult depresszió és szorongás okozza közvetlenül a nehézségeid.
nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Mondok pár nevet: Elon Musk, Bill Gates sikeres vállalkozók.

Nehezen bírod a válságos helyzeteket. Alkalmazottnak lenni biztonságosabb, mint vállalkozónak lenni. Jó, ha ilyenkor van melletted valaki, akire támaszkodhatsz. Nem feltétlenül a partnered a vállalkozásban, de valaki, aki lélekben segít. A szorongás a válságok között is megnehezíti életedet. Ha nagyon akarod, akkor vágj bele!

nov. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a támogató válaszokat!mikor meg tudtam be pánikoltam ezért kicsit elrugaszkodtam a valóságtól,igazából eddig is meg voltam valahogy ha ez az extrém szorongás kezelve lesz olyan lesz mint előtte és úgy el lehet lenni.
nov. 24. 21:31
 8/8 anonim ***** válasza:

látatlanban nem lehet megmondani. jelenleg miben akadályoz, vagy miben okoz nehézséget az amit autizmusnak gondolsz?


illetve saját példám alapján:

felnőttként kaptam diagnózist asperger szindrómáról.


van érettségim, diplomám, évekig dolgoztam nagyvállalati környezetben mérnöki és csapatvezetői pozíciókban. manapság egyéni vállalkozásom van.

egyedül élek, elég jó állapotú korszerű lakásban, jó környéken.

autóm nincs, utálok vezetni és eléggé ügyetlen is vagyok benne :(

vannak barátaim, szoktam járni társaságba, bulizni, stb

párkapcsolatom csak egy volt, huszonéves koromban, hát ilyen téren mondjuk elég sok bennem a bizonytalanság: egyáltalán mi lenne a jó - mert végül is mostanában viszonylag jól el vagyok egyedül is, de időnként belopódzkodik az életembe egy nehezen meghatározható hiányérzet.

dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!