Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbélrepedés fiatalon?...

Végbélrepedés fiatalon? Mennyi időt gyógyult?

Figyelt kérdés
Júliusban műtöttek vakbélgyulladással, hirtelen, jobb oldali hasi fájdalommal kerültem be a sürgősségire, megtapogattak, vért vettek és éjjel megműtöttek, már azelőtt voltak emésztési gondjaim, nem komoly, de nem mentem orvoshoz. Elég nehezen épültem fel, nehezen tudtam normálisan járni. Wczéssel nem volt gond. Kb 1 hónappal a műtét után olyan székrekedésem lett, hogy nem tudom mihez hasonlítani, annyira megnehezítette azt a 2-3 napot, valszeg akkor repedhetett meg a végbelem. Mikor a végére értem a székrekedésnek, megkönnyebbültem, de fájdalmat éreztem ott, mintha megsérült volna, de kb 1 hét alatt elmúlt. Aztán később megint előjött a fájdalom/székrekedés kombó, hasi görcsök, fájdalom. Elmentem gasztroenterológushoz, helikobakterium pylori lett megállapítva vérből, illetve sűrű epe, vesén só, de semmi komoly. Be is szedtem a gyógyszereket, egy ideig jó is volt, majd megint kezdődtek az emésztési gondok. Odáig jutottam, hogy nagyon fájt a végnelem a nem megfelelő székletnek köszönhetően és végül elmentem proktológushoz, aki repedést és egy kis belső aranyeret talált.

dec. 15. 11:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Itt folytatom:

Fájdalmas vizsgálat volt, de valahol megnyugodtam, hogy úgymond “csak “ennyi, kiírt kúpot, kenőcsöt (azelőtt is hasznàltam már) és ülőfürdőket, amit szintén használtam már. Megmondta mit nem szabad enni (friss gyümölcs stb) és sok folyadék. Be is tartottam, jobb is lett, màr nem kínzott a fájdalom nyilván egy bizonyos pontig, ami azóta már a sokadik. Úgy gondoltam, hogy csak az emésztésemmel vagy a székletemmel lehet a gond, hogy újra meg újra kiújul, ezért visszamentem a gasztroenterológushoz, székletmintát adtam, mert Crohn gyanúja is fent állt, de az okès lett.

dec. 15. 11:24
 2/13 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy állítsa be, rendezzük az emésztést, ki is írt gyógyszereket, azidő alatt jobban is voltam, de újra és újra előjön úgy a végbélrepedés, mint az emésztési gondok. Egyik a másikat követi vagy màr úgy van, mint a tyúk meg a tojás, nem tudom melyik volt előbb. Annyira kikészít, hogy már szinte pánikbeteg lettem, depressziós vagyok, hogy tuti valami komoly bajom lehet. Tükrözésre rettegek menni, de januárban fogok visszamenni az orvoshoz/orvosokhoz, csak most a fősulin diplomázok és nincs lehetőségem, bár ez nagyon megnehezíti a mineennapjaimat, koncentrálni sem tudok semmire. Valaki volt más hasonló helyzetben? 23 lány vagyok
dec. 15. 11:35
 3/13 qborka ***** válasza:

Sajnos, tanácsot nem tudok adni.


Miért ellenjavallt nyers gyümölcsöt enned?

dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Reggel éhgyomorra 1 evőkanál olivaolaj és gyógyszertárba kapható Optifibre növényi rost. Nekem ezeket ajánlotta doktor és segítettek.
dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mert állítólag felsérti a gyógyulás előtt, pl az almát is csak párolva ehettem. Most kezdtem el az útifűmaghéj kúrát még, azt gondoltam az jó lehet a belekre, pucolásra és rengeteg vizet iszom. A rostot megveszem majd, kipróbálom, köszönöm, csak nem Magyarországon élek. Neked mennyi idő alatt jött helyre?
dec. 15. 14:23
 6/13 anonim ***** válasza:
10 hétig kellett nitroglicerines kenőcsöt és kúpot használnom, az sokat segített. Vigyáznom kell, hogy ne legyen székrekedésem, ezen segít az olaj és a rost.
dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Èn is használom a glicerines kúpot, de fèlek, hogy màr azzal is csak ártok, meddig lehet azt hasznàlni? Mikor nagyon vèsz napi2x, utàna napi 1x szoktam.
dec. 15. 18:13
 8/13 anonim ***** válasza:
Orvos írta fel nitroglicerines kúpot, úgy tudom ezt csak receptre lehet kapni. Közbe volt kontroll és végbélrepedés állapotától függ, hogy meddig kell használni.
dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja.. nem glicerines, lidokinos kúpot hasznàlok jelenleg, de ha el is múlik, vissza ès visszatèr:( ez màr kròn
dec. 15. 21:32
 10/13 anonim válasza:
Szia nálam is ez van sajnos folyamatos emésztési gondok hasi görcsök székrekdes fájdalmas vérző végbélrepedés:/ és plusz reflux is nagyon jó kombo én is már tiszta depressziós vagyok hónapok óta ez megy és egészség szorongás is kialakult nálam rettegek a fenálló betegségektől mi van ha komolyabbra fordulnak stb stb sokszor van pánik rohamom rosszulléteknél jelenleg előttem is áll mindenféle tükrözés úgy hogy teljesen átérzem sajnos tanácsot nem tudok adni én is kilátástalan vagyok egyébként 20 éves szóval a korkülömbség sem sok ...én próbálom nem feladni a hobbiaim az egyik súlyemelés amit eléggé nehéz üzni a rosszullétek miatt szoval probalom lekötni magam nem a betegségre koncentrálni sokat mászkálni stb én azt javaslom csináld azt amit szeretsz tarts ki és próbáld meg mellőzni a rossz gondolatokat tudom nem egyszerű de ha folyamatosan agyalsz a pánik csak rosszabb lesz
dec. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!