Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni kínzó torokfáj...

Mit lehet tenni kínzó torokfájás ellen?

Figyelt kérdés

Múlt szombat óta kezdődött és kb úgy köhögök, hogy néha azt hiszem a tüdő is kifordul. A torok nagyon fáj, de őgy érzem semmi nem használ rá. Sós galgalizálás talán, de Mebucain szopóstabletta egyenlő a nullával. Milyen betegség ez? Korábban is megfázásaim, de ez extrém.

Javaslat?


dec. 21. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ovass vissza napi 3 i

Hasonló kérdés van!

dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, az én tapasztalatom az, hogy a kezdődő torokfájást rögtön kell kezelni és úgy használnak ezek a szopogató tabletták. Jellemzően nem lesz súlyosabb a fájdalom és 2-3 nap alatt elmúlik. De csak ha rögtön kezelve van! Később, erősebb fájdalom esetén nem sokat érnek, max. pillanatnyi segítség. Köptető szedése ajánlott! Éveken keresztül szenvedtem ilyen betegségeknél még hetekig kínzó köhögéssel. Mióta időben elkezdem szedni a köptetőt, azóta sokkal enyhébb és kevesebb ideig is tart. Én a köptetőt akkor kezdem el szedni, amikor a torokfájás mellett megjelenik a "taknyosság" is. Ennyit a gyúgyszerekről. Házi gyógymódokban nincs tapasztalatom.
dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még valami! Erős, mentolos cukorkák, mézes tea stb. Ne hagyd kiszáradni a torkod, annál rosszabb.
dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bubachangh ***** válasza:

Lehet a tüneteket, jelen esetben a fájdalmat csillapítani. Én ilyenkor cataflamot, vagy diclac-ot veszek be. De, miként írtam, ezek csak a fájdalmat enyhítik, bár, gyakran az is életmentő...

Cataflam dolot, dolo rapidot vény nélkül kapsz a patikában. Annyi a különbség, hogy pont a fele hatóanyag van bennem, mint a recept kötelesben.

Jobbulást!

dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cubina ***** válasza:

Érdekes, hogy november elején megmondták a fejesek, hogy nem lesz felhőtlen a karácsony, mert több ezer ember le fog betegedni egy új variánstól, egyesek súlyosabban. Bejött, szinte napra pontosan. A környezetemben rengetegen betegek lettek, picik, nagyobbak, felnőttek, idősebbek is.

Külföldön (több országban is) élő rokonok, barátok úgyszintén kidőltek karácsonyra.

Eléggé gyanús volt, hogy így szóltak előre, valamint az, hogy mindenütt egyszerre sújtott le ez a fura variáns.

Nem a Jézuska hozta, az egyszer biztos.

febr. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!