Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen lehet az a széles...

Milyen lehet az a széles spektrumzavar ami az autizmust képezi,mik tartoznak bele!?

Figyelt kérdés

Hallottam és olvastam én már az asperger-szindrómáról,a rett-szindrómaáról/jól funkcionáló autizmusról is.

Milyen területeket érint az emberi életben z ha egy valaki autista egyén/személy!?



dec. 23. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az élet mely területeire hat ki az autizmus, az nagyon függ attól, hogy az illető hol helyezkedik el a spektrumon. Van akinek szinte semennyire nem befolyásolja az életét, egy-két rossz szokást kivéve, van akit pedig éjjel nappal felügyelni kell miatta.
dec. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Mert én is érintett vagyok egy kicsit, és mindent ugyanúgy tudok csinálni, mint bárki más. Viszont van ismerősöm, aki például nem veszi a celzasokat, nem figyel, ha neki beszélnek. De olyan ismerősom is van aki mellett 0-24-ben kell lennie valakinek.
dec. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
2-es vagyok. Bocsánat, hogy ebbe beleszólok, de a "betegségek" témába tetted a kérdést. Az autizmus egy állapot, az ember így születik vele és vele hal meg.
dec. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Szia, én elvégeztem két szakot is, de évekig nem találtam munkát, mert nem tudtam eladni magam.

Édesanyámmal éltem egyedül. Miután meghalt, megpróbáltak gondnokság alá helyezni, olyan rosszul voltam. Unokatestvérem segített nekem állást találni, és ebben dolgozom már évek óta.

Barátaim, ismerőseim nem tartanak furcsának, de sokan mások igen. Furán jár, furán néz körül átkelés előtt, várakozás közben mászkál, beszélget a kutyákkal.

dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Az autizmus fajtái:

- Asperger szindróma = enyhe autizmus (pl.: nehezen barátkozik, nem szeret közösségbe jàrni, van néhány mániája, de egyébként ép értelmű, beszél, normál óvodába/iskolába jár, felnőttként képes az önálló életre)

- Gyermekkori autizmus = súlyos autizmus (Màr egészen kicsi korban megjelennek a tünetek pl.: nem kezd el beszélni, nem érti amit mondanak neki, nem figyel a nevére , nem tud úgy játszani a játékokkal, ahogy kellene, gyakran társul hozzá értelmi fogyatékosság, agresszív viselkedés, evés zavar. Speciális óvodába/iskolába kell járnia. Felnőttként általában nem tudnak önálló életet élni.)

- Rett szindróma= lányok autizmusa

- Atípusos autizmus= nem minden területet érint az autizmus pl.: a társas kapcsolatokat és rugalmas viselkedést érinti, de a kommunikációt nem

- Nem meghatàrozott pervazív fejlődési zavar/ egyéb pervazív fejlődési zavar= ezeket akkor kapja az egyén, ha még nem tudják hová sorolják be


Az autizmus 3 területet érint egyebként: kommunikáció, társas kapcsolatok, rugalmas viselkedés

dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!