Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bővebben lent??

Bővebben lent??

Figyelt kérdés

Elnézést így hogy ismeretlenül írok.. de ha tud válaszolni lenne egy kérdésem! Kicsit hosszú leszek,

Kérdésem: Miért lettem le véglegesítve az első felülvizsgálat alkalmával? Másokat 3 évente vissza hívnak. Engem miért véglegesitettek le? .

. először is..2000-ben születtem Január 18-án (24 éves leszek)

Iskoláim; 8 általános+4 év szakközép. 12 osztályom van. 2019.06.15 én fejeztem be az iskolát. Mikor befejeztem a 12.osztályt, azonnal elküldtük Szolnokra a betegdokumentum papírjaimat. 2019.07.29-én %-oltak le ahol azt állapították meg:

BNO : H5410 Egyik szem vaksága csökkentlátás a másik szemen

H9030 Kétoldali idegi hallásvesztès

I10H0 Magasvérnyomás-betegség (elsődleges)

Egészségi állapot:12%

Egészségkarosodas:88%

Minősítés: D kategória.

Felülvizsgálat következő időpontja; Felülvizsgálata nem szükséges.


röviden le írom a betegségeim is: 2 éves korom óta vagyok rövidlátó (azaz Myopiás) első szemüvegem minusz -15 Dioptriás volt mindkét üveg a jobb meg a bal is. Aztán 10 éves koromban (2010-ben) már -17Dioptrias volt. Sajnos mivel retinám is elvan vèkonyodva születésem óta nem emelhetek nehogy le váljon.

Retina állapota: Elvékonyodott,pigmentált, retina szakadás nem látható. Nos sajnos ezzel a Dioptiaval csak a táblán 2 számot láttam azaz 20% volt gyerekkorom óta a látásélességem szemüveggel visus 0,2 mindkét szemen. 2017-ben jött a baj;akkor 17 éves voltam. 08.03án reggel sötétséget láttam a bal szememre , egyből vittek levált a retina. Meg is mütöttek még aznap. Hiába a műtét, mai napig vak vagyok a bal szememre ilyen nagyfokú rövidlátóknál ha leválik a retina van akinek marad kis látás nekem semmi sem maradt. Jelenleg a jobb szemem lencséje -19 Dioptriás. 2 számot tudok le olvasni a tábláról ez 20% látást jelent ezzel tudok biciklizni is . Csak távolra alig látok. A balra meg már ugye semmit. Vigyázok legalább a jobb szememen ne váljon le a retina. Jogsim sosem lehet. Ez a látásommal a helyzet.

Nos jön a hallásom; gyermekkorom óta van ezis. 4 éves korom óta halláskeszüléket viselek. Már 20 éve szinte. Mindkét fülemen 70dB a hallásvesztés . 4 évesen 60dB volt mindkét fülön 2015óta 70dB azt írja a papír hogy Kétoldali idegi nagyfokú hallásvesztés. Állapotában javulás nem várható..

Hát hallok készülékkel de sokszor nehezen.


Meg van 2014 óta azaz 14 éves korom óta magasvérnyomásom amire szedtem akkoriban Coverex As Komb tablettát. Jelenleg 3 eve Vidonormot szedek rá reggel este Tenaxumot. !

Szóval látás, hallás, magasvérnyomásom van.. szervi bajom azaz májam, vesém, tüdő, lép, agy mindenem rendben van a laborom is, kicsit a koleszterin magas 6.2 .

Dolgozom a rokkantsági meg a FOT támogatás mellet szinte mióta iskolát ki jártam és leszázalékoltak dolgozom egyfolytában napi 6 órában. De furcsa hogy ilyen fiatalon véglegesítve vagyok. Köszönöm választ előre is. Boldog Új Évet kívánok és jó egészséget!


jan. 4. 15:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!