Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek ha nagyon szorongok...

Mit tegyek ha nagyon szorongok emberek között, vagy ha utazni kell?

Figyelt kérdés

Sajnos ha vásárolni kell vagy emberek közé menni akkor rosszul vagyok. Néha szédülök, nagyon gyorsan ver a szívem és nehezen kapok levegőt. Ez 20 éve van és szedtem régen gyógyszert de csak addig volt jó amíg szedtem. Nem tudok elmenni egy szülői értekezletre mert emberek közé kellene beülni egy terembe, mindig a férjemet küldöm. Évnyitó évzáró nagyon nehéz nekem. Volt hogy hazavittem ha munkatársamat autóval, akkor is rosszul lettem pedig csak 5 percet ült mellettem.

Lidlbe azért nem tudok bemenni mert meglátom hogy hosszú sor áll a pénztárnál és rámjön valami pánik érzés mintha megfulladnék vagy be lennék zárva.

Mi segíthet ha én nem szeretnék antidepresszánsokat szedni?



jan. 12. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Terápia. Traumákat feldolgozni gyerekkortól kezdve. Valami okozza ezt nálad. Na azt kideríteni pszichoterápián.
jan. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az okát kéne kideríteni és azt kezelni. Tüneti kezelésnek abszolút semmi értelme nincs.
jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Xanax
jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp végig gondolnám az egész életemet: gyerekkortól kezdve a szorongás kialakulásáig. Ha emlékszel a traumáidra, talán könnyebb megérteni. Azért kellene szerintem szakember segítségét kérni, mert van, hogy olyan komoly sokk ér valakit, hogy egyszerűen nem emlékszik rá, mert az elme úgy védekezik, hogy "blokkolja" ezeket az emlékeket, így nem őrül bele az illető. Viszont a hatása sok mindenben megnyilvánulhat az egyén életében pl. látszólag "ok nélküli" szorongás és halálfélelem. Bármi is az ok: egyetlen egy vagy akár traumák hosszú sorozata. Például nehéz gyermekkor, esetleg valami kamaszkori dolog.... egy pszichológus nagyon jól ki tudja ezeket bogozni! De mindenképp menj el valakihez, ne hagyd annyiban, ha már ennyire súlyosan megnehezíti a hétköznapjaidat! Az meg az egyén döntése, hogy kiváltja a felírt antidepresszánsokat vagy sem, de szerintem meg lehet ezt is a terapeutával beszélni.
jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy igazi mérgező, romboló gyerekkorom volt 9 éves koromtól napi szinten szídtak anyámék, sokszor vertek is.

Én nem beszélek velük , nyíltan megmondták hogy utálnak és én már feldolgoztam ezt az egészet. De a múltat , amit csináltak évekig azt nem tudom teljesen elfelejteni.

Bárhova is megyek emberek közé mindig arra számítok hogy bántani fognak meg kinevetnek vagy indulataik lesznek felém, mert ugye ebben nőttem fel.

Valerianat meg fogom próbálni mert nem szeretnék gyógyszereket szedni.

Itt ahol most élek 8 éve, 2 pszihológusnál voltam de egyik sem volt annyira bizalomgerjesztő hogy elmeséljem neki hogy mire beszélt rá az anyám, hány évig zsarolt , és mivel.

jan. 12. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta. Keresni kell tovább.

20 év szenvedése sajnos nem egy 20 perc hatóidejű Valeriánával fog elmúlni. És nem is 20 nap alatt.

jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Jó dolog a lélek betegségével Attól kérni segítséget, Aki teremtette a lelket, a testet és a mindenséget. Ha érdekel hogyan, írd ide alám.
jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!