Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak olyan napok...

Miért vannak olyan napok amikor nem szorongok emberek között, máskor meg igen? +fóbia

Figyelt kérdés

Régóta van szociális fóbiám illetve szorongásom. Mostanában ha villamoson vagy buszon vagyok akkor néha, érzem, hogy nem kapok levegőt, izzadok meg mintha mindenki engem figyelne és attól félek hogy büdös vagyok. Ez a félelmem is van, hogy alaptalanul van büdös testszagom, és emiatt az emberek ha megérzik lenézően néznek vagy elmenekülnek előlem (mert suliban így történt de akkor alaptalan volt, nem hiszem hogy ennyire büdös lettem volna, csak cikiztek de bennem maradt)..Azóta kényszeresen ellenőrzöm, hogy ne legyek büdös, minden perben szagolom magam mert ha büdös lennék akkor leszállnék ha buszon vagyok, vagy kerülném az embereket. De hiába zuhanyzok indulás előtt, fújom be magam illatokkal és ha bárki mondja nem vagyok büdös akkor is azt hiszem. Buszon szokott lenni, hogy a duna fele megy ott általában büdös szennyvíz szagot érzek amire azt hiszem, hogy besz.rtam...úgy hogy nincs előzménye, vagy nagyon kicsi pl.alig pukiztam és ha ilyen erős szagot érzek azt hiszem én vagyok...de ennyire büdös sosem lehetek.

És nap mint nap ilyen szintű a szorongás, de ha nem érzek semmi büdös szagot és tiszta friss levegő van akkor elmúlik vagy nincs szorongás, teljesen nyugodt vagyok...emberek között se vagyok feszült.

Meg ha épp mensizek akkor van a legdurvább, mert félek hogy nehogy érezzék a vért, mert néha lehet beképzelem de érzem a vér szagot, amikor épp folyik, hiába cserélem sokszor ha tüsszentek vagy random sok folyik hirtelen. Meg akkor az a félelmem hogy ilyen sz.r szag lesz úgy hogy nem kakiltam be csak valahogy összemosódik a vér és a kaki szaga a fejemben...:(

Tervezek pszichológushoz menni mert már nem bírom ezt az állapotot, szerintetek ő segít ezt feldolgozni vagy legalább valahogy elmulasztani a szorongást? Évek óta van de pszichológushoz valahogy nem jutottam még.

Amúgy vékony vagyok, nincs semmi betegségem egyszerűen ilyen téveszme ami megmaradt lehet..de alaptalanul...



2022. máj. 25. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A vér szagot én is szoktam érezni mikor megvan.


Tényleg keress fel egy pszichológust.

2022. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1, Én is szoktam érezni a vérszagot, pedig semmi bajom sincs.
2022. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!