Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongó emberek! Tapasztalját...

Szorongó emberek! Tapasztaljátok, milyen rossz éjszaka, hirtelen felkelni és szorongani?

Figyelt kérdés

A nappalok is rosszak sokszor, de olyankor legalább elfoglalom magam és elterelődik a gondolat.

Most viszont felkeltem 4 előtt és eszembe jutott minden, ami miatt szorongok. Már álmos se vagyok, pedig elég lenne fél 7-kor kelnem. Vissza kéne aludni, de nem tudok.


Ti szoktatok így járni? Hogy terelitek el a gondolatot ilyen helyzetben, hogy megnyugodjatok?



2023. ápr. 17. 04:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Igen, bár egy nehezebb élethelyzetben szerintem ez mindenkivel előfordult már, nem csak a generalizált szorongásban szenvedőknél. Én ilyenkor tv-t kapcsolok vagy beteszek egy podcastet és akkor arra általában sikerül visszaaludnom egy idő után.
2023. ápr. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Mivel én jól akartam lenni, alap volt nálam beszüntetni a tartós szorongást kiváltó tényezőket.
2023. ápr. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen mindenkinél van sokszor, nem kell ehhez szorongó alkatnak lenni. Ilyenkor én bár vissza tudok aludni, de akkor az álmok is elég kellemetlenek, sokszor inkább vissza sem alszok, ilyenkor zenét hallgatok vagy netezek inkább.
2023. ápr. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Ilyenkor én elindítok valami humorista előadást, olyat, akit nagyon kedvelek és álomba nevetgélem magam. Nekem ez vált be.
2023. ápr. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen, rendszeresen járok így. Többnyire segít, ha berakok valami filmet, amit már ismerek, arra vissza tudok aludni. Tudom, hogy ez sem jó, de vagy így alszom vissza, vagy sehogy. 1-2 hete xanaxot is kell szednem, olyan változások lettek az életemben, hogy a szorongásom már testi tünetekkel is jár, úgyhogy kénytelen voltam ehhez nyúlni. Ha véget ér ez az átmeneti állapot (1-2 hónap), el fogom hagyni. Borzasztó, irigylem a belesz@rós embereket, akik nem vekengenek ennyit.
2023. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Én Ripedont szedek próbáltam letenni de visszajöttek a szorongásaim ugyhogy vissza állok rá.
2023. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hajnali 3 után elkezd emelkedni a stresszhormon, sajnos a kóros szorongás is megjelenik. Minden hajnali 5-kor már gyomoridegem van. Igen, sajnos amikor megjelennek a testi tünetek az csak gyógyszerrel enyhíthető. Küzdöttem én is, hiábavaló volt.
2023. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem !!
2023. ápr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom hogy ennyi hasonló tapasztalat van. :( Nem gondoltam, hogy ennyi komment fog jönni.

Én is zenét kapcsoltam, és pihentem, de nem sikerült már aludnom.

Kitartást mindenkinek és jobb éjszakát!

2023. ápr. 17. 18:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megprobaltam elaludni aztán többszöri próbálkozás ellenére se sikerült úgy voltam vele hogy legfeljebb akkor csak fekszek az ágyban csukott szemmel ha nem is alszok. Aztán valahogy utána sikerült visszaaludnom.
2023. ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!