Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen mentális betegség...

Milyen mentális betegség következtében lehet valakinek a terve az egyedüllét elkerülése érdekében az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki elmúlt 30 éves és az anyjával él. Azt állítja barátnője nem lehet, el is engedte a dolgot. Viszont nem szeretné az anyját túlélni mert nincs kedve egyedül lenni. Az a hosszú távú terve hogy most még jól van így, aztán majd ha az anyja úgy látja amortizálódik akkor megöli magát. Még azt is elképzelhetőnek tartja hogy előtte azért megöl majd pár lányt, elsősorban ilyen cicababákat mert úgy érzi azok lenézik őt és ezáltal sokat tehetnek arról hogy itt tart. Szerintetek ezt minek nevezhetjük, milyen betegség alakít ki ilyen életfelfogást?

jan. 16. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Depresszió, nőgyűlölet, stb.
jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem betegség. Az ember társas lény, és gyakran utálják a világot olyan emberek akik magukra maradnak, akár a saját hibájukból magányosak, akár nem. Erősen kétlem, hogy az ismerősöd akárkit meg fog ölni, az ilyen esetek nagyon ritkák, még szociopaták és pszichopaták sem tesznek ilyet feltétlenül. Szerintem csak a keserűség beszél belőle, amikor ilyenekt mond.
jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom hogy a szociopaták meg pszichopaták nem, mert ők akkor teszik meg ha valami érdekük fűződik hozzá, nem csak azért mert jól esik. Ezenkívül ők általában karizmatikus emberek, a nőkkel pont hogy nem lenne baja ha az lenne, mert jól elő tudják adni magukat. Én valami másra gondolnék inkább amitől ilyen fura, kicsit valóságtól elrugaszkodott gondolkodása van. Régen látogatott egy utcalányt és voltak vele kapcsolatban meggyőződései. Neki jót akart ezért a fejébe vette, hogy ha végigjátszik egy számítógépes játékot azzal beindít egy olyan folyamatot aminek eredményeképpen egy ilyen plázacica ismerőse meghal, vagy a gyereke amelyiknek van az leukémiás lesz, és ez egyfajta áldozat lesz az utcalánynak amitől ő tovább élhet. Egyszer kitalálta hogy 125 kg fölött kell neki fekvenyomni 1 ismétléses maximumot mert egy lány tetszett neki, és akkor az övé lesz. Végül teljesítette, de kiderült hogy a lány már házas. Ezenkívűl sokszor volt erőszakos viselkedése, egyszer egy ember belekötött mert a gyereke nekiment aztán sírt, az meg nem látta és azt hitte ő volt a hibás. Ettől olyan pipa lett hogy a torka elvágásával fenyegette az embert a tömeg közepén, az anyja meg elsüllyedt szégyenében mert ott volt ő is. Több ilyen esete is volt. Egyszer téglával is betörte a szemben lakó ablakát aki idegesítette mert éjszaka hangoskodott. Gyerekkorában szekálták a suliban és a végén megszúrta a főkolompost. Néha piál is, és facebookon volt hogy szexuális üzenetekkel zaklatott nőket amiben elég abnormális dolgok voltak. Visszagondolva a gyerekkorára én valamilyen szintű autista spektrumra is gondolok ami talán keveredett szkizotip személyiségzavarral és impulzuskontroll zavarral egyaránt. Az is jellemző rá, hogy évekkel ezelőtti sérelmeken nem lépett túl, a mai napig zaklatja facebookon akitől ilyet elszenvedett.
jan. 16. 15:52
 4/6 anonim válasza:
100%
Szerintem semmiképp nem kéne interneten diagnosztizálni valakit, az ilyesmit bízzuk pszichiázerekre. Simán lehet, hogy semmilyen mentális állapota nincs, hanem csak simán egy sz@r ember, bőven van ilyen is.
jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Attól hogy valaki csak szar ember még nem kezd el ilyen természetfeletti dolgokban komolyan hinni szerintem. Itt kell lenni valaminek.
jan. 16. 17:36
 6/6 gabor49 ***** válasza:
81%
valami baja biztos van
jan. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!