Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyors értelmi leépülés szkleró...

Gyors értelmi leépülés szklerózis multiplex mellett? Mik a kilátások?

Figyelt kérdés
Egy számomra igen kedves barátomnál olyan egy éve (legfeljebb másfél) kezdett el kialakulni, elkezdett "elesegetni" rendszeresen, mostanra meg már kerekesszékes és pelenkára is szorul sajnos. Még mindig igyekszik önálló lenni, amennyire csak tudja, magának csinálja a pelenkázást is, viszont értelmileg hihetetlen szintre esett vissza. Egy szinte mindenre nyitott, csomó hangszeren zenélő (fellépései is voltak rendszeresen), olvasott, művelt 30-as fiatalember most ott tart, hogy minden egyes telefonhívásnál hónapok óta ugyanazokat a dolgokat meséli el teljesen újként, ilyeneket pl., hogy xy-nal neki régen volt egy félreértése, de már megbeszélték és rendezték. Akkor beszélünk tovább, és egyszer csak ilyen hosszasan, elnyújtva belenyávog a telefonba, hogy mijáááááúúúú, majd ilyen full vékony hangon ilyen értelmetlen dolgokat, pl. "xy illat". Nem is lehet rá mit reagálni, meg valljuk be, azért elég zavarba ejtő. Ha folytatom tovább, mintha nem történt volna semmi, akkor is hamar visszaesik, és csinálja ezt a nyávogást meg ilyen értelmetlen szövegek mondását. Az idővel, napokkal sincs igazán tisztában (azt gondolta, hogy elmúlt már karácsony, mikor pont karácsony volt), nem tudja, mikor lesz a kezelése, a betegsége mibenlétéről sem tud nyilatkozni (nem részletesen a kilátásokat, hanem magát a szklerózisról sem tud alapszinten sem), brutális, hogy mit művelt vele ez a sz.r. Neten sajnos azt olvastam, hogy ha a gyulladásos gócokra hat is a kezelés, a korábbi értelmi állapot nem hozható vissza. :( Szomorú, mert szegény sokszor álmodozik is a régi, kedves emlékeken, mondja, hogy milyen jó lesz visszamenni azokra a helyekre, de jó is volt ott, stb.

#Szklerózis multiplex #értelmi képességek romlása
jan. 23. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szklerózis multiplex sajnos nem az a betegség, ami az idő múlásával javulni szokott.
jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akartam egy hosszú vígasztalót írni. Kitöröltem. Csak egy vége van. :(
jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek... 😞 Ahogy neten olvasgattam, sajnos nála az az igen gyorsan romló típus alakult ki. Borzalmas látni, hogy mi lett belőle...
jan. 23. 15:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem. Sajnos ebbe a típusba kb.5éven belül meghalnak, mint az ALSben.
márc. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :( Borzalmas ez az egész, sosem hittem volna, hogy ezzel az örökösen küzdő, másoknak annyit segítő, inspiráló sráccal ez fog történni... Ráadásul olyan hirtelen, egy év alatt szinte teljesen leépült...
márc. 22. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!