Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Látens cöliákia? Ebben az...

Látens cöliákia? Ebben az esetben mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrégiben vizsgáltak mindenféle ételallergiára és cöliákiára is. A vérképem pozitív lett illetve gyomortükrözésen az orvos a diagnózisomat cöliákiára változtatta, ugyanis ő látott boholyatrophiát. Viszont a szövettani eredmény alapján ez az eredmény:

Alapvetően megtartott szerkezetű duodenum nyálkahártya részletek. A bolyhok mérete és alakja szabályos, atrophia nem látszik. A boholy-hámsejtek között nem láthatóak a szokottnál nagyobb számban lymphoidelemek CD3 immunhisztokémiai preparátumon sem.

Atypia, malignitásra utaló szöveti jel nem látszik. Coeliakia-ra utaló szöveti jel nem látszik.


Az lenne a kérdésem, hogy ez alapján most végül cöliákiás vagyok vagy sem? A családban is előfordul a cöliákia, elkezdtem a gm étkezést de ezek alapján akkor visszatérhetek a rendes táplálkozáshoz?



febr. 19. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintunk hipochonder vagy. Direkt keresed a betegsegeket, amikben szenvedhetsz a net szerint.
febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vizsgálat előtt vagy után kezdtél GM étkezni...?
febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

kedves első, a kommented teljesen irreleváns volt, hosszú ideig tartó gyomorfájás, vérszegénység és székletprobléma miatt kerestem fel a gasztroenterológust, ő volt az aki az elején a diagnózist felállította, nem én találtam ki :)


utolsó, gyomortükrözés után vágtam bele, nem előtte! csak az orvos már aznap azt mondta, hogy ő látja az elváltozást és ezért már a diagnózist is átírta. Szerintem érthető az hogy nem értem mi a helyzet

febr. 19. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt a vérképben transzglutamináz IgG és IgM vizsgálat? Az lett pozitív? Sokkal a határérték felett? Ha igen, akkor azért valószínű, hogy gluténérzékeny vagy, pláne, ha a családban van cöliákiás. De meglátod, hogy a gm étkezés segít-e. Van ilyen gluténérzékenység.
febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyílván az a pontosabb, amit a szövettan mutat.
febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit leírtál, úgy tűnik, hogy a szövettani eredmény nem mutat egyértelmű jeleket a cöliákiára. Ez nem zárja ki teljesen a cöliákiát, de arra utalhat, hogy nem vagy cöliákiás. Mivel a családban előfordul a betegség, és a véreredményed pozitív volt, érdemes lehet további vizsgálatokat végezni és konzultálni egy gasztroenterológussal. Addig is érdemes lehet fenntartani a gluténmentes étrendet, és az orvossal egyeztetve dönteni a további lépésekről.
febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!