Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Étkezés után fáradékonyság,...

Étkezés után fáradékonyság, magas pulzus. Miért?

Figyelt kérdés

Mióta megkaptam a COVID elleni védőoltásomat folyamatosan tapasztalom a következő tüneteket: 2022 második felében voltam kardiológusnál amiért magasabb a vérnyomásom/pulzusom olykor-olykor. EKG, szívultrahang rendben volt. Gyógyszert nem szedtem, sokszor mértem a vérnyomásom java részt: 140/79 p:60-80 között mozog. Megfigyeltem, hogy étkezés után felerősödik a szívdobogás érzetem, nem olyan jó a közérzetem és le kell feküdjek pihenni, mert "elfáradok". Hiába alszom 7-8-9 órát ugyanolyan fáradt vagyok pár órát követően.


Kardiológus szerint minden vizsgálatom jó (2024 január), mégis megemelkedik a vérnyomásom és étkezés után a pulzusom. Gyógyszert nem írt, sportolást javasolt.


Teljes vérkép szerint (2024 január) vashiányos vagyok amire Maltofert szedek már több, mint 1 hónapja. Minden más érték tökéletes! Fáradékonyság érzés múlik, szedek mellé B komplex, cink, magnézium. Pajzsmirigy értékeim jók.


Nem tudok rájönni, hogy mi lehet a probléma, és milyen vizsgálatra kellene még elmenjek. Nem fogyasztok alkoholt, nem dohányzom több hónapja már, napi 1 óra futás, sétálás néha focizás megvan. Nincs stresszes munkahelyem, gyógyszert nem szedek. De van, hogy hazaérek a munkából, eszek valamit és szabályszerűen aludnék, karikásak a szemeim és megemelkedik a pulzusom aztán "elfárad a szervezet".


Esetleg valami tanács? Háziorvos nem mond érdemlegeset, ahogy olvastam még egy inzulinrezisztenciára lehet el kellene menjek. Otthoni vércukor mérővel a vércukor szint megfelelő, véroxigénszint megfelelő.


Ébredés után a vérnyomás 135/80 p:60, délutáni órákba maximum 145/80-85 p:80-95 leginkább étkezés után.


Nagyon szépen köszönöm a jótanácsokat,

175 cm és 82kg vagyok jelenleg, van egy pocak de semmi extra.

26/F



febr. 20. 09:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Tavaszi fáradtság lehet, akár már télen is. C-, és D-vitamin jót tenne.

Étkezés után sokan éreznek fáradtságot, főleg ha sokat, vagy nehezet ettek. Evés, ivás, kávézás után 1 óráig ne mérj vérnyomást, pulzust, mert nem lesz valós az eredmény.

márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Cubina ***** válasza:

Nem mindegy az sem, hogy mit eszel, arról nem írtál.

Ha mindig nehéz ételeket (például pörkölt nokedlival, fél kiló kenyérrel, hús krumplival, tésztával, több fogás, stb.) azoknak az emésztéséhez több energiát igényel a szervezet, a szívet is jobban megterhelik. Emiatt van az étkezés utáni szörnyű fáradtság is, és sokan le is fekszenek emiatt és ez a legrosszabb, amit tehetnek. És ezt már a bölcsiben, oviban is belenevelik a gyerekekbe. Evés, aztán alvás, nagyon egészségtelen! Étkezés után a legjobb egy 15-30 perces könnyed séta, az emésztés is könnyebben beindul a mozgástól.

Sokan azt hiszik, hogy a kidurranok érzet normális, az étkezés természetes velejárója, de ez is téveszme.

Annyit és olyanokat kell enni, hogy utána azt érezze az ember, hogy jaj, de jólesett, finom volt és még tudnánk enni, ha nagyon akarnánk.

Ha már a kipukkadás érzet van, az azt jelenti hogy túl sokat, vagy nehezen emészthető dolgot ettünk. Aztán jön a gyomorégés, a torkunkban érezzük az ételt, gyomorfájás, mellkasi szorítás és a többiek.


Próbáld ki egy pár napig a könnyű, de tápláló ételek fogyasztását, párolt soványabb húsok, tenger gyümölcse, halak, sok zöldség, gyümölcs (a net tele van jobbnál-jobb receptekkel) és meglátod hogy mennyivel másképp fogod érezni magad.

Ha eddig is egészségesen táplálkoztál, akkor nem tudom, mi lehet a gond.

márc. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!