Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Erős szívdobogás a nap 24...

Erős szívdobogás a nap 24 órájában?

Figyelt kérdés

Sziasztok kB másfél hónapja szorongással, erős stresszel, pánikrohamokkal küszködök.

Voltam vérvételen, kardiológián minden negatív.

Viszont én éjjel nappal érzem, hogy dobog a szívem, és én úgy tudom, hogy átlag ember nem érzi a pulzusát.

Kardiológián ultrahangon annyi volt hogy mitrális billentyű kissé lazább echodensebb. De azt mondta az orvos, hogy ezzel nem kell foglalkozni. De ez okozná az egész napos szívdobogásérzést?

Vagy pedig a 0-24es szorongás, feszültség?

Még annyi, hogy már reggel arra kelek, hogy erősen dobog a szívem, aztán mikor kikelek az ágyból a pulzusom felmegy 130-40re és úgy marad egy ideig.



#stressz #szorongás #szívdobogás #Szapora szívverés felkeléskor #Mitrális billenytű
márc. 3. 13:31
1 2
 1/11 wc papa ***** válasza:
100%
szorongas ez mister
márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Reggeli felkeléskor normális a magas pulzus, de egész nap már nem, valószínűleg a szorongás, a sok idegeskedés, stb. az oka. Mit javasolt az orvosod?
márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nálam is hasonló volt. Nem tudom, milyen nemű vagy, kardiológus azt mondta, főképp vékony nőknél gyakori, hogy az enyhébb mitrális billentyű probléma ilyen jellegű tünetekkel jár. Nekem javasolt pulzuscsökkentő gyógyszert, de én nem szedtem, hanem galagonya teával és mértékletes, a szívemet túlzottan nem terhelő, de rendszeres testmozgással meg tudtam oldani.
márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2/3 as

Negyed szem concort addig amíg ki nem vizsgál egy pszichiáter.

Volt 24 órás holter is de nem talált semmi féle eltérést ami érdemleges lenne.

De ki vagyok már teljesen a dologtól.

márc. 3. 15:25
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak az a furcsa, hogy eddig nem volt ilyen. Amióta beállt a szorongás és pánik azóta mindennapos lett.
márc. 3. 15:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, könnyen lehet, hogy nálad elsősorban mentális-pszichés és nem szíveredetű. Egyébként milyen nemű és mennyi idős vagy?
márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, 20 éves.
márc. 3. 16:05
 8/11 A kérdező kommentje:
3/7 hát nem tudom, hogy nálam mi válna be. Mert szerintem nekem nem ez a mitrális billenytű a probléma mert eddig nem volt semmiféle probléma pedig pörgős életet élek. Meg eléggé sportos alkat is vagyok, versenyzek is.
márc. 3. 16:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Sokkal valószínűbb, hogy ebben a korban, sportos nőként ez inkább valamilyen pszichés tünet. Nekem 32 éves koromban jöttek elő a tünetek, most 37 vagyok, a szívemmel a mitrális prolapsus miatt kétévente járok kontrollra, egyelőre nem romlik, enyhe fokú. Tüneteim folyamatosan nincsenek, néha (pár havonta) van összevissza vagy nagyon gyors szívdobogás néhány percen, ritkán néhány órán keresztül, még ritkábban szorít is a mellkasom.
márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Gondolom én is...csak valahogy olyan hihetetlenül hangzik számomra.

Nekem nem lett diagnózisba írva sose, hogy bármi probléma lenne a szívemmel pedig voltam már többször is uh-n. Előző kardiológus még csak megse említette ezt a mitrális billentyűt csak annyit írt le a kórlapra hogy vékony.

A javallaton is rajta van, hogy pszichiátriai kivizsgálás.

márc. 3. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!