Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyakfájás, és fülcsengés mi...

Nyakfájás, és fülcsengés mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lassan 2 hónapja fáj nagyon a nyakam és cseng a fülem. Már mindent ki próbáltam, jártam rehabilitációs tornára 2 hétig, ahol masszázst kaptam és ilyen 5 perces torna volt naponta. Aztán injekciókat kaptam a nyakamba többször is, orvosságokat szedtem, de semmi nem segít. Most megint injekcióra járok mindennap. Kb 3 hónapja voltam teljes nyaki, hatgerinc röntgenen és minden rendben volt. Vérvétel is volt, az is rendben. Neurológusnál is voltam vagy háromszor már, ott is minden jó. Akkor mi lehet ez? Teljesen tönkre teszi a mindennapjaimat, már a depresszió is elő jött annyira idegesít már. A kezelő orvosom CT re akar elküldeni, de én félek elmenni...félek az "eredménytől". Félek, hogy valami rosszat találnak, vagy mit "keres" az orvos ilyenkor? Szerintetek mi lehet a baj, ezeken kívül semmi tunetem nincs. A segítséget megköszönöm nektek...

#fülzúgás #fülcsengés #nyakfájás #Nyaki gerinc fájdalom
márc. 6. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyaki porckoron kopás lehet.El kell menni Ct re
márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Leírom a történetemet, mert nekem is hasonló, hátha segít:


Nekem ez 1 éve van ez, hol erősebben hol gyengébben és a legtöbb esetben nem egyszerre zúg a két fülem, és a fejem-nyakam-vállam poziciójától függően változik az intenzitása.


Amikor a nyakizmaim feszülnek, akkor ilyenkor erősebb a "ciripelés" a fülemben. Amikor kilazulnak vagy rendesen mozgatom - pl. kerti munkát végzek, vagy mászok) akkor halkabb a zúgás. Ha kialszom a 8 órát rendsen és rendesen "be van állítva" a párnák magassága, akkor reggel szinte csendre ébredek.

Természetesen ha leülök a gép elé - mivel számítógépes munkát végzek, a feszüléssel együtt megjelenik a fülzúgás is.


Estére mikor elfáradok, akkor fülzúgással fekszek le, de már megszoktam.

Leginkább a tarkóm tájékán, ahol a "nyak belemegy a fejbe" az szokott lenni nálam a "fő indikátor", mivel ha az nem feszül, akkor gyengébb a fülzúgás, ha feszül akkor erősebb.


Megjártam kb 10 helyet (nyaki rtg, másik fülorrgégész,infuzio, koponya MRI, audiologus, neurologus, nyaki ultrahang, reumatologus, vérvétel, szemész), kaptam infuziót, ettem a keringésjavitó tablettát. Az orvosok közül az audiológus, és a reumatologus mondta, hogy valószinűleg a nyakam okozza (ugyanis kértem egy beutalót a für-orr-gégésztől ortopédiára nyaki röntgenre). CT-re nem küldtek, csak MRI-re, mert ki akarták zárni az agydaganatot.


A Gingko biloba (drogériában kapható kapszula, amiket szoktak írni erre az interneten) lehet segít rajta nem tudom, de nekem nem is rontott rajta.


Szóval végül mozgásterepaturánál ("masszőr, csontkovács" embert erre ne keress fel) kötöttem ki, ami amúgy ismerős terep volt a hátam miatt (gerincferdülésem van gyerekkorom óta): itt kicsit megmozgatták a nyakamat és mutattak néhány egyszerű gyakorlatot, ami tényleg hasznos.

nagyjából ezek:


https://www.youtube.com/watch?v=Q3JnqboQj-M


Van egy izom, amit másik alkalommal kérdeztem meg (akkor a trapézizomom fájdalma miatt mentem) ez a fejbiccentő izom, mivel az is állandóan feszült: erre is volt egy ilyen gyakorlat. Ennek a videónak a 10:48 percénél kezdi (én nem jógáztam, de ez hasznos volt ettől függetlenül)


https://www.youtube.com/watch?v=CJO--ulP1-E



Sok sikert kivánok, reménykedjünk, hogy egyszer tényleg lesz valami, amitől végleg megszűnik a fülzúgás.

márc. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!