Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség gyanújával hová...

Cukorbetegség gyanújával hová érdemes menni?

Figyelt kérdés
Anyai ágon mindenki cukorbeteg, nagymamám is, anyám testvérei is.
márc. 10. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Háziorvos ad beutalót diabetológiára.
márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem, akkor jó esetben 2025-re beírhatom a naptárba.
márc. 10. 15:40
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom először egy labort kéne csináltatni.
márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
HbA1c-t nem tud kiírni
márc. 10. 15:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vérvételre el tudsz menni magánban, például synlab-ba. Olyan vizsgálatokat kérsz, amiket szeretnél.
márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És fizessek.

Nem megyek én sehová, így nem vehetik el a jogosítványomat és a munkahelyemet.

márc. 10. 15:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem azért kéne elmenni, hanem magad miatt. Ha kezeletlenül marad a cukorbetegség, nagyon nagy baj lehet. Családomban volt emiatt többszörös amputáció, és végül halál is. De ha neked ez belefér, akkor ne menj orvoshoz.
márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Troll kérdés
márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Háziorvos nézhet hgba1c-t…
márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem megyek én sehová, így nem vehetik el a jogosítványomat és a munkahelyemet."


Ez azért nem így megy.


Én családomban is vannak cukorbetegek és senkitől nem vettek el semmit.


Egyrészt kezdésnek ha van otthon valakinél vércukormérő azzal kell mérni, ha 6 felett van az érték éh gyomornál akkor elmész háziorvoshoz megmondod mi van és ad beutalót laborvizsgálatra. Akkor lesz egy sokkal pontosabb eredmény ha gond van és nyilván az érték függvénye hogy mi kell majd a későbbiekben. Ha 10 alatt van akkor nem olyan vészes a történet, lehet javasol egy étrendváltást meg felír valami gyógyszert 1-2 hónap alatt ha lejjebb megy akkor nagyon nagy gond már nincs. Ha igen csak magas akkor komolyabb vizsgálatok jönnek, de a jogsidat, meg az állásodat addig úgysem veszted el ameddig él a meglévő alkalmassági.

Ha a vizsgálatok után rendesen betudják állítani és tartani is tudod akkor már nem lesz gond. A jogosítványra megkapod az alkalmasságot ha a szakorvos rendben tudja tartani, tehát ha kontroll alatt vagy és nincs gond akkor megmarad a jogsid, és nyilván a munkahelyeden is az üzemorvos engedélyezni fogja továbbra is hogy dolgozhatsz ha rendben vagy.


Én munkahelyemen van olyan cukorbeteg akinek napi 2 szer kell inzulinnal belőnie magát egy adott órában ráadásul. Mivel rendben van így megvan neki engedve a munka, az étkezést tudja úgy igazítani hogy jó legyen és vezethet is ugyanúgy.

márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!