Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem múló fejfájás, fül csengés...

Nem múló fejfájás, fül csengés, gyomor panaszok, depresszió. Mégis hova tovább?

Figyelt kérdés

TL;DR: Egy személy hosszú távú egészségügyi problémákkal küzd, amelyek 2023 októberében kezdődtek egy enyhe torokkaparással és kiterjedtek a vesefájásra, gyomorproblémákra, pánikrohamokra, mellkasi fájdalomra és végül tartós fejfájásra és fülcsengésre. Több antibiotikumos kezelés, vizsgálatok (vizelet, vér, Hasi UH, tükrözések, MR, nyaki ér UH) után diagnózisokat kapott, mint az IBS és reflux, de a tünetek folytatódódtak. Neurológiai vizsgálat és pszichiátriai kezelés (Mirtazapin) után is változatlanul rossz az állapot, és a személy szorong a megmagyarázhatatlan tünetek miatt, keresve a megoldást és tanácsot mások tapasztalataiból.


Az elmúlt időszakban egészen elkeseredtem, de megpróbálok valamiféle megoldást találni a problémáimra, valamint ha másokkal fordult már elő hasonló, abból igyekszem tanulni.


A történetem 2023 októberében kezdődött, amikor is kicsit elkezdett kaparni a torkom, pont 1 héttel egy külföldi utazás előtt, ezért lesiettem a háziorvoshoz, hogy írjon fel valamit, időben kapjuk el a bajt, ne kelljen lemondanom az utat. Kaptam antibiotikumot (Aksolin) és bár nem segített, idővel jobban lettem.


Kb. 2 hétre rá elkezdett fájni a vesém tájékán, mentem is az urológiára, megvizsgáltak vizelet gyorsteszt alapján nem volt tiszta, ezért elküldtek vérvételre és vizelet tesztre, valamint kaptam antibiotikumot.


Vérkép tiszta, vizelet tiszta, vese még mindig fáj. Kb 1 hét alatt elmúlt, majd elkezdett fájni a gyomrom/hasam, ami járt még széklet állag / szín változással is. Felbátorodva hát, hiszen már jobban ismertem a szakrendelőt mint néhány nyugdíjas elbattyogtam a gasztroenterológiára is. Elküldtek allergia tesztre, ami negatív lett, de a hasam továbbra is fájt, nyomásra különösen fájt, ezért javasolták a Hasi UH-t és a tükrözéseket. A hasi UH nem mutatott elváltozást sehol, jöttek a tükrözések, amik szintúgy negatívak lettek. Közben végig toltak velem 2 antibiotikum kúrát is (4 doboz normix).


Itt végül megállapítottak egy IBS-t és egy refluxot. Rábólintottam, ezzel együtt tudok élni, majd figyelek a stresszre, meg hogy mit eszek. Tavaly az utolsó negyedév jelentősen stresszesre sikeredett, ami eredményezett egy két pánikrohamot, mellkasi fájdalmat és társait is.


Teltek a napok, majd december elején elkezdett egy este fájni a fejem, na bumm volt már ilyen, feldobtam egy nedves borogatást és lefeküdtem aludni, majd reggelre elmúlik címszóval. Viszont nem múlt el, ezért bevettem fájdalomcsillapítót, ami eddig kiválóan segített (advil ultra forte) legnagyobb meglepetésemre semmit nem változtatott az állapotomon, másnap kipróbáltam a cataflamot ettől se lett jobb. Mivel napok óta fájt, lementem az ügyeletre, ahol épp magas volt a vérnyomásom 150/valami (amúgy nem az, vezetve van mindig normál), bevetettek velem egy alkalmi vérnyomás csökkentőt (tensiomin), majd hazaküldtek, és javasolták, hogy próbáljam meg az algopyrin no-spa dedalon kombót, amit megtettem, bár a dedalon órákra kiütött és csak aludtam a fejfájás nem szűnt.


Ezért hát szakrendelő, neurológia ahol nagyon semmit nem tudtak mondani, menjek el MR-re, meg nyaki ér uh. Megvolt mindkettő, természetesen negatív. A fejfájásom hol jobb volt, hol rosszabb, hol majdnem teljesen megszűnt, hol újra erőre kapott. Az MR-en annyi látszik, hogy van egy idült arcüreg gyulladásom, a füll-orr-gégész szerint ezt nem lehet párhuzamba állítani a fejfájással, de adott egy orrspray-t.


Telt az idő, január közepén elkezdett csengeni a fülem is, amivel visszamentem a neurológushoz, adott rá gyógyszert, jöjjön vissza, ha rosszabb lesz megjegyzéssel.


Itt már mindentől szorongtam, rettegtem attól, hogy meghalok, mert senki nem tudja mi bajom van, én pedig már csak szenvedek minden egyes nap kb feküdtem fél napot, mert vagy a gyomrom fájt, vagy a fejem. Úgy éreztem ez már nem mehet tovább, elmentem pszichiáterhez, akitől kaptam Mirtazapint, terápia nulla. A gyógyszer elkezdett valamennyire segíteni a fejfájásomon, 2 hét után kb olyan voltam mint régen, a harmadik héten pedig ismét fájni kezdett és visszazuhantam.


Az egyik orvos azt mondja ez tuti stressz, a másik nem merne rá fogadni, bármi lehet. Én pedig életminőségben lassan a padlót verem. El tudom fogadni, ha ez mentális para, de egy poszt-covidnak is hasonló tüneteket írnak le mások én pedig teljesen tanácstalan vagyok. A vérképem és a leleteim tiszták, vagy legalább is nem összeegyeztethetőek az állapotommal, még is szenvedek.


Az utolsó 3 hétben elkezdett fájni az egyik térdem is, amin az orvosok már csak nagyjából nevettek, mindezt sikerült összehoznom 27 évesen.


Volt valakinek hasonló tapasztalata, fejfájása vagy bármilyen tünete? Ti hogyan kezeltétek?


márc. 12. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne részenként próbáld kezelni magad, mert sosem fogsz meggyógyulni. Ha ilyen sokféle probléma van, érdemes természetgyógyászhoz fordulni, aki az egész embert nézi és vizsgálja, gyógyítja.


Ezenkívül segíthet jobban érezni magad, ha egészségesen táplálkozol, gyomorkímélő ételeket fogyasztasz, és támogatod 1-2 hétig pro- és prebiotikummal is a bélflórádat.


A fogaid rendben vannak? Nincs gyulladás, szuvasodás, lyukas fogak?


Gerincproblémák?

márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A sok tabletta legyengitette az immunrendszered, es tinkretette a gy9mrod. A legyengult allapotod miatt az idult arcureggyulladasod is gockent van jelen, ami a nyalkahartyakon es a verarammal mindenhova eljut es mindened lebetegit. Egyetlen eselyed ha valahogy visszaerosited az immunrendszered.
márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!