Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez vajon limfóma?

Ez vajon limfóma?

Figyelt kérdés

A lágyékomban van mindkét oldalon szimmetrikusan egy kb 1cm-es nyirokcsomó. Kb 6-7 éve tapogattam ki, akkor egy heves szívdobogás miatt voltam orvosnál, megmutattam neki, azt mondta az mindenkinek ott van csak általában az érzi ki ennyire aki nagyon vékony, és annak van is valami neve, illetve mivel akkor is voltak apró piros szőrtüszőgyulladásaim a bikinivonalban ami azóta is van a borotválkozás miatt, azt mondta hogy attól simán lehet jobban kiérezhető. Van, hogy kisebbnek érzem, van hogy nagyobbnak de nem centikkel csak pár mm-el kb.

Sehol máshol nem érzek nyirokcsomót, csak amikor beteg vagyok akkor a nyakamban de ahogy meggyógyulok picikére vissza is mennek.

Nincs semmi tünetem, nem betegeskedek, nem viszketek, nem izzadok éjjel, nem vagyok rosszul, soha nincs lázam, ha beteg vagyok akkor sem, plusz híztam is most az utóbbi 4-5 hónapban 5kg-t majdnem. Ettől még lehet limfóma? Nagyon aggódom, nem tudom eddig miért nem zavart. :(



márc. 18. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ultrahangon tudják megmondani,hogy reaktív e a nyirokcsomó vagy sem.
márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát gondolom 7 év alatt ha semmit nem változott akkor nem lehet olyan nagy bajom
márc. 19. 22:32
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve ha olyannak gondolta volna az orvos akkor elküldött volna
márc. 19. 22:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkább nem mondok semmit. Menj ultrahangra.
márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyenek ezek a nyirokcsomók?
márc. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5/5

Picik, mozognak, nem fájdalmasak. Nem nőttek 7 év alatt semmit. Az orvos azt mondta, hogy Rosenmüller csomónak hívják és ez az egyetlen fiziológiásan tapintható nyirokcsomó a testben, és teljesen normális. Egyébként anno az orvos azt mondta fél cm körül van, tehát nem érdemes vele ide-oda járkálni csak ha nő. Azóta nem nőtt és semmi bajom sincs. Igazából 7 év után csak lenne már más tünetem is vagy lenne máshol is csomó ha bajom lenne.

márc. 20. 01:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor miért gondolod,hogy limfóma? Csak szorongsz miatta. Nem értem, miért nem lehet ránézetni ultrahanggal,10 perc sincs és nem fáj.
márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mert voltam már vele uh-n évekkel ezelőtt. Azóta ugyan akkora, viszont most elkezdett zavarni hogy mivan ha annak ellenére hogy nem változott, most elindult-e benne valami rosszindulatú dolog. Csak feleslegesen meg nem akarok járkálni vele sehova mert semmi bajom nincs konkrétan és tuti elhajtanának hogy foglaljam el magam és ne a betegségeket keressem non-stop. Az a baj nagyon hipochonder vagyok.
márc. 22. 11:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban voltál uh-n akkor valószínüleg mondták,hogy kontrollra kell járnod egy ilyen nyirokcsomóval.
márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem kellett soha kontrollra járnom mert 0.5cm… És még azt a határt se éri el hogy meg legyen nagyobbodva, csak kitapintható. Nem tudom miért vagy okosabb mint az orvos. Egyszerűen csak engem kezdett most el zavarni ezért raktam fel a kérdést. Nem azért hogy okoskodjál. Azóta 7 év telt el. Nem érdekel az ijesztgetésed
márc. 23. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!