Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet nyelőcsőszűkület,vagy...

Ez lehet nyelőcsőszűkület,vagy csak túlgondolom?

Figyelt kérdés

Egy ideje már refluxos vagyok.

Volt egy időszak,amikor Salvus vízzel kúráltam magam,meg néha napján szódabikarbónás vízzel,ezek enyhítették is a tüneteket.

Salvus vízem már nincsen,a helyi boltokban pedig hosszú ideje nem lehet őket kapni.

És,hát csütörtök délután félrenyeltem,úgy voltam vele,hogy jó biztos csak mohón ettem. Aztán másnap már a nyelés is olyan nehézkesen ment,a saját nyálamat is képes voltam félrenyelni,a vizet,ennivalót most is nagy nehezen nyelem le,mert egyrészt ég a gyomrom, (de az mindig ég) másrészt olyan száraznak érzem a torkomat,meg mintha a szegycsontomnál tovább nem engedné a dolog.

Anyám megnézte a torkomat,vörös,azt mondta torokgyulladásom van,azért nyelek nehezen. Fáj,ég is a torkom,illetve az orrom el van dugulva,lényégében tipikus megfázás/torokgyulladás tünetek.

16 vagyok,kb. 3 éve fogyasztok gyakrabban szénsavas üdítőket,de csak az utóbbi 1,- fél évben kezdtem el érezni a káros hatását. Természetesen abban a percben nekiálltam az enyhítésének,amikor ez elkezdődött. Alkalmanként szoktam alkoholt és zsírosabb ételeket fogyasztani.

Szénsavas üdítőket nem olyan gyakran,az tény,de szoktam fogyasztani.


És hipochonder is vagyok,ha van valami bajom,akkor egyből jön a paranoia,hogy "utána fogok olvasni,mi ez" és hát így jött velem szembe a dolog. Mennyi az esélye a nyelőcsőszűkületnek? Dokihoz megyek jövőhéten vérvételre,érdemes lenne felhoznom a témát neki?



2023. jan. 22. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán még fiatal vagy hozzá.
2023. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oh,ez viszont megnyugtat. Köszönöm szépen válaszodat! :D
2023. jan. 22. 18:01
 3/7 anonim ***** válasza:
De. Írd be a gugliba "protexin orvos válaszol" és ott ingyen megkérdezheted ezt olyan orvostól, aki refluxosokat is kezel.
2023. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Király vagy,köszönöm szépen!
2023. jan. 22. 19:12
 5/7 Csabi34 ***** válasza:

A reflux és a nyelőcsőszűkület két különböző dolog. A reflux a gyomorsav visszafolyását jelenti a nyelőcsőbe, ami gyomorégést, savérzést és nehézlégzést okozhat. A nyelőcsőszűkület pedig a nyelőcsőben fellépő szűkületet jelenti, ami nehézséget okozhat a nyelésben és a táplálék áthaladásában a gyomorból a belekbe.


Azt, hogy a nehéz nyelés, a száraz torkod és a gyomorégés a nyelőcsőszűkület miatt van-e, csak orvos tudja megállapítani. A nyelőcsőszűkület ritka betegség, és általában más tünetekkel jár, mint amiket te leírtál, például hányás, fogyás, nehézlégzés, stb. A torokgyulladás is okozhat nehéz nyelést, és a tünetek is hasonlóak lehetnek.

2023. jan. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 Annyival összefügg, hogy a kezeletlen reflux hosszú távon nyelőcsőszűkületet, Barrett-nyelőcsövet hoz létre, ami nem írom, mivé fajulhat tovább, mert nem riogatni akarok. De ez ilyen 10 évig tartó folyamat, tehát elég hosszú, addig úgyse marad kezeletlen a reflux.

Kérdező, neked torokgyulladásod van, olyankor természetes a nehéz nyelés, nincs nyelőcsőszűkületed. Szénsavast viszont ne gyakran fogyassz és valami gyógyszerrel ha fellángol a refluxod, kezeld, ha Salvus víz nincs is a boltban de patikában kapható mindenhol, bármelyikben.

2023. jan. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek a válaszokat,királyok vagytok! <3
2023. jan. 26. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!