Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több mint egy hete fáj a...

Több mint egy hete fáj a torkom, de az orvos nem ír antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Múlthéten szerdán voltam a háziorvosnál, mert fájt a torkom, azt mondta, hogy piros a torkom, de erre nem kell antibiotikum. Felírt napi 2x1 Cataflamot a fájdalomra és mondta még: orrspray, köptető, C, D vitamin, sok folyadék. Már eltelt egy hét azóta, de még mindig fáj a torkom és ma visszamentem, de megint azt mondta amiket múltkor. Volt 2 éjszaka is, hogy még éjjel is be kellett vennem fájdalomcsillapítót, mert annyira fájt a torkom, hogy felebredtem rá. Azt hittem ír antibiotikumot, hogy már ilyen régóta fáj, hogy ne szenvedjek itt a 4 napos hétvégén majd. Egyébként jó orvos nagyon, volt már régebben, hogy írt antibiotikumot, nem kételkedek a tudásában, csak ilyen még sosem volt, hogy ennyi ideig elhúzódott a dolog. Más volt már így? Mit tehetnék még, hogy előbb meggyógyuljak? Mézes teát iszok mindennap. Egyébként iskolában dolgozok és mondta a doki, hogy lehet több fajta vírus és azért múlik ilyen lassan.

#torokfájás, megfázás, nátha, antibiotikum, vírus,
márc. 27. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vírusra hiába írna antibiotikumot, arra nem hat.

A cataflam nem csak a fájdalomra van, gyulladáscsökkentő is. Kúraszerűen kellene szedni, nem csak akkor, amikor fáj.

márc. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Torokfájásra érdemes torokcukrot is szopogatni. Nekem a Tantum Verde szokott segíteni. Nyilván menj el az ügyeletre, ha rosszabbodik, egyébként meg ki kell feküdni.
márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vírusra tilos antibiotikumot szedni, több kárt okoz, mint hasznot. Sima mézet csorgass le a torkodon, én szoktam éjszakára dunsztkötést is rakni. Dorifen, Strepsils, valamelyik szopogató tabletta js segíthet. Jobbulást!
márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vettem ma Strepsilst pluszba. Írtam, hogy 2x1 Cataflamot szedek folyamatosan, nem csak akkor vettem be mikor fáj.
márc. 27. 11:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Streptils helyett a Septolete Extra hatásosabb talán.
márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha torokfájásod továbbra is súlyos és nem javul, érdemes újra felkeresned az orvosodat, hogy újra átvizsgáljon és szükség esetén további kezelést javasoljon. Fontos továbbra is folytatni az orvos által javasolt kezelést, például a Cataflam és az orrspray szedését, valamint a C és D vitamin fogyasztását. A pihenés, megfelelő hidratáltság és stresszmentes környezet is segíthet a gyógyulásban.
márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tegnap este elmentem az ügyeletre, mert már a fülem is fájt. Kaptam antibiotikumot meg még fülcseppet is, mert a fülem is be van gyulladva. Ennyit a háziorvosomról. Bal fülem is fáj meg be is van dugulva meg a torkom is még, most éjszaka is keltem a fájdalomra. Remélem hat nemsokára az antibiotikum, 2x5 napos, tegnap este vettem be az első szemet. Gyerek koromban voltam utoljára ilyen beteg, pont ünnepekre hiányzott ez..
márc. 29. 06:52
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már a gyomrom is fáj, mert már vagy 10 napja szedem folyamatosan a Cataflamot, de muszáj mert annyira fáj. Arról nem is beszélve, hogy az utóbbi 1-2 hétben kb 20 ezret hagytam ott a gyógyszertárban.
márc. 29. 06:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha valakinek kapar, ér a torka, akkor vírusos fertőzésről van szó, amire nem szabad antibiotikumot szedni. Ha a fájdalom olyan, mintha nyeléskor egy kést döfnének a torokba, akkor bakteriális a fertőzés és szükség van antibiotikumra. Egyébként az orvos, ha belenéz a torkodba, látja, hogy piros, esetleg hólyagok vannak rajta, vagy fehér felrakódás, gennycsapok vannak-e rajta. Ezért lehet az, hogy nem látta szükségesnek az antibiotikumot. Alap az, hogyha valakinek elkezd fájni a torka, akkor vegyen torokfertőtlenítőt. Így sokszor meg lehet előzni, hogy romoljon az állapot, vagy azt, hogy felül fertőződjön baktériummal.
márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ér=ég
márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!