Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vírus lehet vagy valami...

Vírus lehet vagy valami komolyabb? Valaki tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés
Hétfőn este belázasodtam,majdnem 39 fokos lázam volt. Más tünetem nem igen volt,csak egy kis hasfájás. Kedd hajnaltól kezdve hasmenésem lett. Ez kora délutánig ment.Ez a full vizes hasmenés. Kedden este nospát kellett bevennem annyira fájt a hasam. Szerdán jobban voltam, csütörtökön se ment a hasam annyit, de estére felment megint 37,8-ra a hőmérsékletem egy séta után. Pénteken voltam orvosnál, és igazából innentől csak még rosszabb lett. Annyira fájt szombat hajnalban a hasam hogy megint nospa kellett, ment a hasam vizesen rengetegszer, ha lefeküdtem azonnal kutyorgott, aludni sem tudtam.Az ágyban az is gondot okozott ha meg kellett fordulni, mert akkor megint rákezdte a belem a tekergést meg a kutyorgást. Nagyon rossz volt. Most vasárnap hajnalban ugyan ez kezdődött megint. Rengeteget ment a hasam vizesen. Ma hajnalban pedig hánytam is. Mindezt annak ellenére hogy tartom a diétát, eszem a probiotikumokat stb. Őszintén most már kezdek megijedni. Már 1,5 kilót fogytam pedig alapból is vékony vagyok. Szerdán már a munkahelyemen is nagy szükség lenne rám, de ha ez így folytatódik nem fogok tudni elmenni.

ápr. 7. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyeddel ne idegesítsd magad! Addig még jobban is lehetsz - de ha nem, akkor meg addig még van idejük kitalálni, hogy hogyan éljék túl nélküled.


Neked az a dolgod, hogy meggyógyulj!

Telefonálj az ügyeletre inkább, vagy majd holnap menj vissza a dokihoz, ne itt kérdezősködj.

ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok, mint te, teljesen vizes hasmenés, láz , hascsikarás, vagy 15x voltam ma Wcn fosni , sajnos suliba voltam így ott furkostam, 2x hánytam is

Itthon most estére az öcsémnek is elkezdett menni a hasa, szerencse hogy két wcnk van, így egyiken O ül, a másikon én :)

ápr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jobban lettetek azóta?

Ez amúgy feltehetően valamilyen fertőzés.

Sok folyadék (izotóniás ital!), prebiotikum fontos! Hányás után az ivással 10 percet várni kell, és ha nem marad lent folyadék 1.5-2 napon túl sem, akkor irány a kórház!

Kórházon kívül nem érdemes a hasmenés ellen tablettát bevenni, hiszen a vizes széklet a kórokozót akarja kimosni a belekből. Ha ezt visszafogod, lassabb a gyógyulás.

Modernebb felfogás szerint előírt diétát bem kell tartani, azt egyél és annyit, amit megkívánsz! Szőlőcukrot érdemes rágcsálni, az ásványi anyagok pótlása nagyon fontos.

Inni fontosabb, mint enni, az ember 1-2 hétig is kibírja evés nélkül, ivás nélkül viszont csak 3 NAPIG, úgyhogy figyeljetek rá, hogy mennyi folyadék marad bent! Ha jólesik, valami sós rágcsa is mehet, hátha az lent tud maradni.

Mindenképpen jobbulást!

ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!