Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ebben a helyzetben ezt...

Lehet ebben a helyzetben ezt még kezelni vagy már késő és szakember kell?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon durva betegség félelemmel küzdök.

Alapból semmi tünetem, megfázva is éppen 1x, nagyon max 2x vagyok 1 év alatt, energikus vagyok, tényleg semmi olyan bajom amivel alapból egy ember mondjuk orvoshoz menne, viszont állandóan nyomkodom magam mindenhol, hogy találok-e valamit magamon. És az a helyzet, hogy addig le sem állok amíg nem találok valamit, aztán ha találok akkor meg bestresszelek. Példának okáért láttam tiktokon egy videót, ahol egy lánynak a kulcscsontja fölött lett egy bazi nagy csomó, azóta addig nyomkodtam kb a csontomig le az ujjam a kulcscsontomban, amíg szimmetrikusan mindkét oldalon ki nem tapintottam egy 4-5mm-esnek érződő kis nyirokcsomót. Ha nem durván érek hozzá akkor nem érzem, csak ha nagyon benyúlok. Rettentően elkezdtem félni a nyirokráktól.

Anyósom radiológus, azt mondta, hogy nem is ír be megnézetni mert egy nyirokcsomót ha baj van vele akkor nem kell izomból nyomkodni hogy kitapintsd, hanem érzed alapból is ha éppen hozzáérsz a bőrödhöz, illetve tudja, hogy addig nyomkodom magam mindig amíg úgyis tapintok valamit, ezért mondogatja folyamatosan hogy inkább pszichológushoz kellene mennem mert ez már pszichés betegség.

Valóban így lenne, vagy lehetséges hogy igazából bajom van csak senki sem vesz komolyan???



ápr. 14. 23:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Majd megőrülsz, úgy szenvedsz, de nem, a világért nem mennél pszichológushoz, mert rettegsz az önmagadba nézéstől. Hát akkor szenvedj. Szemlátomást azt akarsz. Akkor lehet jól sajnálni magadat.
ápr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, félreértesz. Ez most jött körülbelül egy 3-4 hónapja, most lett olyan stádiumban hogy már tönkretesz kb. Én hajlandó vagyok elmenni pszichológushoz, csak nem tudom oda kellene-e és igaza van az anyósomnak, vagy pedig inkább kivizsgálásra menjek, mert az internet mindenhol azt írja, hogy erőlködéssel sem szabadna sehol nyirokcsomót tapintani, mert az nem érezhető semmiképp normál esetben.
ápr. 14. 23:31
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj inkább pszichológushoz.Ez elég durva,de muszáj lesz ha nem akarsz beleőrülni
ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Világosan leírtad a saját durván szorongó hipochondriád viselkedésmintáját, direkt keresed a nemlétező bajt, és még kérded, hogy nem szervi baj-e. Az anyósod orvos, és világosan megmondta, hogy hülyeséget csinálsz. Akkor mire vársz? Kezdj el most klinikai szakpszichológusokat kikeresni, bár lehet, hogy pszichiáter lesz a vége. Amúgy nem tudod valamilyen konkrétumhoz kötni a szorongásod kezdetét? Esemény, változás, kihívás?
ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Apukám meghalt és elkezdtem rettegni tőle, hogy én is ilyen könnyen meghalhatok. :(
ápr. 14. 23:57
 6/18 A kérdező kommentje:
És mivel a nyakamon, kulcscsontom felett meg a lágyékomban tapintottam apró nyirokcsomókat azóta teljesen ki vagyok bukva és konkrétan azon rettegek, hogy melyik reggel kelek úgy, hogy megnőnek szemmel láthatóra és limfómás leszek.
ápr. 14. 23:58
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Ez azóta áll fenn? Miben halt meg?

Mindenképp keress pszichológust, ne árts magadnak tovább!

ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia Kérdező!!

Ha ici picik a csomók azok normálisak. Van, hogy egy korábbi gyulladas, fertőzés után nem tud vissza húzódni.

A 4-5 mm nyirokcsomó, ha puha, fájdalmatlan es mozgatható akkor az normális. Ha kissé kemény, mozgatható és picit fájdogál, akkor az reaktív. Valami gyulladás, virúsos, bakteriális fertőzes zajlik a szervezetben.

A lágyéki nyirokcsomót mindenki ki tudja tapintani, mert az közvetlen a bőr alatt van, illetve több nyirokcsomót is ki lehet tapintani, ha vékony alkat vagy.

Nekem az állam alatt, fülem mögött es a kulcs csontom felett is van reaktív, mert gócos a fogam és ez miatt a jobb mandulám is. Ki kell szedni a fogam ennyi

Ha nagyon aggódsz, menj el egy ultrahangra magánúton es megfognak nyugtatni.

Egyébkét kb 1 cm-ig, ha puha, mozgatható, fájdalmatlan akkor normálisnak tekinthető.

És menj el pszichoterápiára is🙂

Segíteni fog. Megértem a félelmed! En is így voltam. Fél év alatt az összes rákos betegséget bekepzeltem.

ápr. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Ne menjen el ultrahangra, mert akkor azon fog kattogni és még pluszban azon, hogy mi van, ha valamit nem vettek észre, pszichológushoz menjen először inkább. A nyirokcsomók azért vannak, hogy néha megduzzadjanak, normál kisebb esetekben nem érzi az ember, de ha nagyon tapogatja, akkor igen, sőt van amit eleve lehet.
ápr. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9/9. Igen alapból nem észrevehető, tehát ha nem túrnám 3-4cm-re le az üregben az ujjam akkor nem érezném ki.

És kb egy gombostűfej méretű mindkét oldalon szimmetrikusan.

Másrészről viszont szezon munkán vagyunk, így hónapig folyamatos fizikai munkát végzek,szezon letelte előtt 1-2 hónappal éreztem ezeket tavaly, aztán elmentünk haza 3 hónapra, akkor szinte 1 hónap után nem is vettem észre, sőt mondtam is a férjemnek hogy nem is érezhetőek már ott, most viszont 2 hónapja ahogy használom azokat az izmaimat megint kiérezhetők. És a vállizmom nagyon kemény meg csomós. Van összefüggés a vállizom túlterheltsége és a nyirokcsomók között?

ápr. 15. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!